■  Zamawianie książek do wypożyczalni on-line

  • Nie przyjmuje się zamówień wypisywanych ręcznie na rewersach.
  • Po wyszukaniu potrzebnej książki w katalogu komputerowym kliknij na przycisk "zamów" i wpisz swój identyfikator oraz hasło.
  • W pole "Identyfikator czytelnika" wpisz 10-cyfrowy numer karty bibliotecznej na elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS) albo 8-cyfrowy numer kodu kreskowego z karty bibliotecznej starego typu. Uwaga! Numer karty bibliotecznej dla posiadaczy ELS jest niewidoczny - można uzyskać go w wypożyczalni.
  • W pole "Hasło" wpisz swoje Nazwisko (od dużej litery).
  • Nie wypożycza się książek z czytelni oraz wydanych przed 1946 rokiem i nie można ich zamawiać (chociaż przycisk "zamów" pojawia się przy każdej pozycji).
  • Zamówienie wyślij najpóźniej na godzinę przed planowanym odbiorem książki. Książki zamówione po godz. 15:00 wydawane są w następnym dniu pracy wypożyczalni od godziny 10:00. Zamówione książki czekają na odbiorców 3 dni robocze.
  • Uwaga! System komputerowy nie zmienia informacji o dostępności książki po jej zamówieniu aż do chwili wypożyczenia jej przez czytelnika. Książka widoczna jako "dostępna" może być już zamówiona przez kogoś innego.
  • W przypadku złożenia kilku zamówień na ten sam egzemplarz pierwszeństwo zamówienia określa godzina wydrukowana na rewersie.
■  Sprawdzanie stanu konta

Możliwe jest samodzielne sprawdzanie stanu własnego konta wypożyczeń, wraz z terminami zwrotów, po naciśnięciu klawisza [Moje konto] na stronach katalogu komputerowego. Należy wpisać identyfikator i hasło takie same jak dla zamawiania książek do wypożyczalni on-line.
■  Wypożyczalnia

(III p. w lewym skrzydle budynku MWSD)

Prawo do korzystania z wypożyczalni mają pracownicy i studenci Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz księża pracujący w Archidiecezji Wrocławskiej. Ponadto na mocy porozumienia zawartego przez Kolegium Dyrektorów Bibliotek Naukowych Wrocławia o wzajemnym udostępnianiu zbiorów prawo to mają pracownicy i studenci innych wrocławskich uczelni. Do wypożyczania książek uprawnia karta biblioteczna, wydawana na podstawie dowodu osobistego i indeksu (lub legitymacji pracowniczej). Rolę karty bibliotecznej dla studentów pełni elektroniczna legitymacja studencka z wpisanym numerem karty bibliotecznej. Szczegółowe zasady korzystania z wypożyczalni ustala regulamin wypożyczalni. Do pobrania: Formularz zapisu do wypożyczalni
■  Wypożyczalnia międzybiblioteczna

Biblioteka prowadzi wypożyczalnię międzybiblioteczną na podobnych zasadach jak inne biblioteki naukowe. Nie wypożycza się książek do bibliotek publicznych, za wyjątkiem wojewódzkich. Kontakt: wypbibl@pwt.wroc.plBiblioteka PWT
50-329 Wrocław,
pl. Katedralny 14,
tel. 71/321-41-71 w. 50,
e-mail: bibl@pwt.wroc.pl