logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Kalendarium wydarzeń

Konferencja pamięci K. Kieślowskiego
Środa, 09 Marzec 2016
Odsłon : 287
Utworzył Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Światłem i cieniem wydobywał prawdę o człowieku"

Konf Kieslowski 2016 pl miniWSD Franciszkanów we Wrocławiu afiliowane przy PWT organizuje ogólnopolską interdyscyplinarną konferencję naukową w dwudziestą rocznicę śmierci Krzysztofa Kieślowskiego.
Konferencja zatytułowana "Światłem i cieniem wydobywał prawdę o człowieku" odbędzie się 9 marca 2016 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Franciszkanów Prowincji św. Jadwigi we Wrocławiu (al. Jana Kasprowicza 26). Osoby, które chcą wziąć udział w konferencji jako słuchacze, proszone są o zgłoszenie swojej obecności do 10 lutego. Tymczasem pracownicy naukowi, doktoranci i studenci mogą wysyłać zgłoszenia uczestnictwa w konferencji wraz z abstraktami referatów do 5 lutego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Konferencja ma trzyczęściową strukturę. Zaproszenie do Wrocławia przyjął Krzysztof Zanussi, wybitny reżyser i przyjaciel Krzysztofa Kieślowskiego, który wraz ze znakomitymi specjalistami w dziedzinie sztuki filmowej – dr hab. Mariolą Marczak, prof. UWM w Olsztynie, ks. dr hab. Markiem Lisem, prof. UO w Opolu oraz redaktorem Piotrem Czyszkowskim – wprowadzi uczestników konferencji w problematykę badań nad kulturą humanistyczną, tak charakterystyczną dla kina Krzysztofa Kieślowskiego.

Interdyscyplinarny charakter konferencji umożliwia pracownikom nauki, doktorantom oraz studentom dzielenie się wynikami swoich badań w ramach sesji tematycznych, które zostaną utworzone po nadesłaniu przez uczestników konferencji tematów ich wystąpień. Na zakończenie konferencji, o godz. 18.30, zapraszamy do kościoła Franciszkanów na mszę świętą za śp. Krzysztofa Kieślowskiego – w zbliżającą się dwudziestą rocznicę jego śmierci.

Konferencja zainauguruje cykliczne spotkania naukowe pod hasłem: „Wiara-kultura-kino”, które mają na celu pogłębianie refleksji nad integralną wizją człowieka.

Przeczytaj więcej w Aktualnościach.

Pobierz program konferencji (PDF).