LOGO NAPI PNG2
A+ A A-

Ogłoszenia zewnętrzne

Konferencja „Ekumenizm Męczenników”

W dniach 7-9 kwietnia 2017 roku w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu odbędzie się konferencja pt. „Ekumenizm Męczenników”.

Czytaj więcej

Kościół pierwszych wieków i Synagoga. Jedność i rozbrat

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach "Aeropagu na wyspie".

1 lutego 2017 o godz 19:00 prelekcję pod tytułem „Kościół pierwszych wieków i Synagoga. Jedność i rozbrat”. wygłosi ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik (PWT)

Miejscem spotkań jest aula Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, pl. Katedralny 1.

Zobacz plakat wydarzenia - kliknij.

Szkoła Zimowa w Wadowicach

Już po raz XLIII i XLIV Instytut Tertio Millennio organizuje w Wadowicach Szkołę Zimową, czyli kilkudniowy cykl wykładów i warsztatów poświęcony aktualnym problemom naszego społeczeństwa, a rozważanym w świetle nauczania Jana Pawła II oraz katolickiej nauki społecznej.

Czytaj więcej

Historia uczy i jednoczy

Fundacja "Studium Culturae Ecclesiae" zaprasza na kolejne wydarzenia w ramach wykładów, koncertów i wystaw prowadzonych przez fundację. Najbliższe spotkanie, które odbędzie się we Wrocławiu 12 stycznia.

Czytaj więcej

Konkurs na stanowisko Koordynatora w NCN

  • Narodowe Centrum Nauki w Krakowie ogłasza konkurs na stanowisko Koordynatora Dyscyplin Nauk Ścisłych i Technicznych. Więcej informacji tu: KLIKNIJ.

    Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać pod nr tel.: (12) 341-91-91.

"Telewizja - świat wyobraźni i coś więcej"

"Telewizja - świat wyobraźni i coś więcej"

Miesiąc grudzień to czas niepowtarzalnych wrażeń, Świąt które poruszają nasze najpiękniejsze sfery życia. W tym klimacie fundacja "Studium Culturae Ecclesiae" zaprasza po raz kolejny na spotkanie w ramach cyklu "Człowiek-Wspólnota-Odpowiedzialność", a w nim na wyjątkową podróż po świecie telewizji.

Jak w czasach dawnych rodziła się telewizja, jakimi środkami się posługiwała kiedyś i obecnie. W jaki sposób realizowano programy studyjne o okresie Świąt Bożego Narodzenia? Jak mówiono o rzeczach sakralnych i owianych nutą tajemniczości? Na te i wiele innych pytań odpowie Piotr Krasicki, telewizyjny publicysta popularno-naukowy oraz antropolog kultury.

Wykład z prezentacją medialną oraz koncertem kameralnym będzie interesujący dla młodzieży i dorosłych. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 17 grudnia o godz. 18.00 w sali nr 3, w budynku Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Wstęp wolny.

„Konflikty religijne we współczesnym Izraelu”

Fundacja Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech wyznań zaprasza do Salonu Wzajemnego Szacunku, który odbędzie się 8 grudnia (czwartek) o godz. 19.00 w Synagodze przy ul. Włodkowica 9 we Wrocławiu.
Temat Salonu „Konflikty religijne we współczesnym Izraelu”

Czytaj więcej

Ostatni w tym roku "Aeropag na Wyspie"

"Aeropag na Wyspie"

Dyskusja panelowa pt. "Chrzest Mieszka I i jego dziedzictwo. W 1050. rocznicę wydarzenia", odbędzie się 14 grudnia (w środę) o godz. 19.00, tradycyjnie w auli PWT.

Czytaj więcej

„Droga ku tolerancji” Religie wobec odmienności religijnej, etnicznej i kulturowej

Fundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” serdecznie zaprasza na panel dyskusyjny „Droga ku tolerancji” Religie wobec odmienności religijnej, etnicznej i kulturowej. Panel odbędzie się 24 listopada 2016 o godzinie 19.00 w Synagodze pod Białym Bocianem.

Czytaj więcej

Bieg – aktywny start w nowy rok akademicki

1 października 2016 roku zaplanowano II edycję Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Planowany dystans to 10 kilometrów. Do rywalizacji zaproszone zostały drużyny wszystkich uczelni. Patronat nad imprezą objęło Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. Więcej informacji znajduje się w ogłoszeniu (plik PDF).

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia (Opera, Firefox, Chrome, IE).

EU Cookie Directive Module Information