logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Szkoła Zimowa w Wadowicach

Już po raz XLIII i XLIV Instytut Tertio Millennio organizuje w Wadowicach Szkołę Zimową, czyli kilkudniowy cykl wykładów i warsztatów poświęcony aktualnym problemom naszego społeczeństwa, a rozważanym w świetle nauczania Jana Pawła II oraz katolickiej nauki społecznej.

Tegoroczne hasło szkoły brzmi „Chrześcijanie na współczesnych areopagach. Kultura, ekonomia, polityka”. Celem szkoły jest próba zmierzenia się z problemami, jakich chrześcijanie doświadczają właśnie w tych dziedzinach.

Organizartorzy zainteresowanych studentów do udziału w Szkole, która odbędzie się w dniach 11-16 lutego 2017 r. w Wadowicach. Absolwenci oraz doktoranci (do 30. roku życia) zaproszeni są natomiast w terminie 07-11 lutego 2017r. Rekrutacja trwa do 22 stycznia.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz aplikacyjny na stronie internetowej projektu www.szkola.tertio.pl
Gośćmi tegorocznej Szkoły będą m. in. Przemysław Babiarz, Stanisław Cebrat, Ireneusz Krosny czy Michał Lorenc. W programie jak co roku przewidujemy także codzienną Eucharystię, wspólną Liturgię Godzin, a także zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach oraz Kalwarii Zebrzydowskiej.

plakat tegorocznej Szkoły - jpgplakat tegorocznej Szkoły - jpg