logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Ogłoszenia zewnętrzne

Visiting Professors: Prof. Friedrich Köhler na Uniwerytecie Medycznym

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Fundusz Scientae Wratislavienses w ramach Programu Visiting Professors serdecznie zapraszają na wykład Profesora Friedricha Köhlera (kierownika Centrum Telemedycyny Sercowo-naczyniowej, Charité, Berlin) w ramach międzynarodowej konferencji Cardiology Innovations Days. 

Czytaj więcej

Zaproszenie na czytanie tekstów Edyty Stein.

Miejsce: Dom Edyty Stein
Terminy: 6 i 20 marca, 3 i 17 kwietnia, 8 i 22 maja; godz. 19.00- 20.45

Czytaj więcej

Konferencja "W poszukiwaniu prawdy..."

Koło Naukowe Cooperatores Veritatis im. Benedykta XVI zaprasza na zbliżającą się Międzynarodową Konferencję Naukową: „W poszukiwaniu prawdy. Od Mikołaja Kopernika do Benedykta XVI”. Jest ona organizowana 17 kwietnia 2018 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Czytaj więcej

Lednica 2017

Papieski Wydział Teologiczny jest patronem XXI Spotkania Młodych Lednica 2000. Spotkanie odbędzie się 3 czerwca na Polach Lednickich.

Czytaj więcej

Konferencja „Ekumenizm Męczenników”

W dniach 7-9 kwietnia 2017 roku w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu odbędzie się konferencja pt. „Ekumenizm Męczenników”.

Czytaj więcej

Kościół pierwszych wieków i Synagoga. Jedność i rozbrat

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach "Aeropagu na wyspie".

1 lutego 2017 o godz 19:00 prelekcję pod tytułem „Kościół pierwszych wieków i Synagoga. Jedność i rozbrat”. wygłosi ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik (PWT)

Miejscem spotkań jest aula Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, pl. Katedralny 1.

Zobacz plakat wydarzenia - kliknij.

Szkoła Zimowa w Wadowicach

Już po raz XLIII i XLIV Instytut Tertio Millennio organizuje w Wadowicach Szkołę Zimową, czyli kilkudniowy cykl wykładów i warsztatów poświęcony aktualnym problemom naszego społeczeństwa, a rozważanym w świetle nauczania Jana Pawła II oraz katolickiej nauki społecznej.

Czytaj więcej

Historia uczy i jednoczy

Fundacja "Studium Culturae Ecclesiae" zaprasza na kolejne wydarzenia w ramach wykładów, koncertów i wystaw prowadzonych przez fundację. Najbliższe spotkanie, które odbędzie się we Wrocławiu 12 stycznia.

Czytaj więcej

Konkurs na stanowisko Koordynatora w NCN

  • Narodowe Centrum Nauki w Krakowie ogłasza konkurs na stanowisko Koordynatora Dyscyplin Nauk Ścisłych i Technicznych. Więcej informacji tu: KLIKNIJ.

    Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać pod nr tel.: (12) 341-91-91.

"Telewizja - świat wyobraźni i coś więcej"

"Telewizja - świat wyobraźni i coś więcej"

Miesiąc grudzień to czas niepowtarzalnych wrażeń, Świąt które poruszają nasze najpiękniejsze sfery życia. W tym klimacie fundacja "Studium Culturae Ecclesiae" zaprasza po raz kolejny na spotkanie w ramach cyklu "Człowiek-Wspólnota-Odpowiedzialność", a w nim na wyjątkową podróż po świecie telewizji.

Jak w czasach dawnych rodziła się telewizja, jakimi środkami się posługiwała kiedyś i obecnie. W jaki sposób realizowano programy studyjne o okresie Świąt Bożego Narodzenia? Jak mówiono o rzeczach sakralnych i owianych nutą tajemniczości? Na te i wiele innych pytań odpowie Piotr Krasicki, telewizyjny publicysta popularno-naukowy oraz antropolog kultury.

Wykład z prezentacją medialną oraz koncertem kameralnym będzie interesujący dla młodzieży i dorosłych. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 17 grudnia o godz. 18.00 w sali nr 3, w budynku Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Wstęp wolny.