Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Prorektor ds. promocji i współpracy z zagranicą

Ks. dr hab. Sławomir STASIAK, prof. PWT

 

Pochodzi z Roztocznika (diecezja świdnicka). Święcenia kapłańskie przyjął w 1990 roku we Wrocławiu. Studiował teologię w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu (magister teologii, licencjat teologii), a następnie kontynuował naukę podczas studiów specjalistycznych w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (doktor z teologii biblijnej) oraz w Rzymie w Pontificio Istituto Biblico (licencjat nauk biblijnych).

Po uzyskaniu magisterium z teologii posługiwał jako wikariusz w Bolesławcu (1990-1994), prefekt w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Legnickiej (1998-1999), wicerektor w WSD w Legnicy (2003-2009), dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej (2009-2012), oraz koordynator Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej (2012-2013). Od 2010 r. pełni funkcję dziekana rejonowego Rejonu Legnica.

W 1994 roku, na podstawie pracy pt. „Idea wywyższenia w Starym Testamencie" otrzymał tytuł licencjusza nauk nauk teologicznych PWT (teologia systematyczna). Studia doktoranckie prowadzone na KUL zakończył w 1998 roku pracą naukową pt. „Specyfika rzeczownikowych terminów eschatologicznych w Listach Pasterskich", a w 2003 roku obronił pracę pt. „Gesù é signore del sabbato" i uzyskał tytuł licencjusza nauk biblijnych w Rzymie. W 2010 roku po napisaniu rozprawy pt. „Wywyższenie w listach św. Pawła na tle greckiej literatury klasycznej" otrzymał tytuł doktora habilitowanego nauk teologicznych, a w 2012 roku profesora nadzwyczajnego PWT.

Od 1 października 2014 r. pełni funkcję Prorektora ds. promocji i współpracy z zagranicą Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Kompetencje

  • nadzór nad Biurem Promocji;
  • koordynacja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki;
  • koordynacja współpracy z uczelniami zagranicznymi;
  • program Erasmus+;
  • redakcja Wrocławskiego Przeglądu Teologicznego”

Biura Prorektorów

ul. Katedralna 9
tel. 71 327-12-00 w. 27
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.