Slide background
Slide background

Prorektor ds. promocji i rozwoju

Ks. dr hab. Rafał KOWALSKI

Pochodzi z Bielawy (diecezja świdnicka). W tym mieście ukończył szkołę podstawową, a następnie kontynuował naukę w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dzierżoniowie, gdzie uzyskał świadectwo dojrzałości. Święcenia kapłańskie przyjął w 2003 r. we Wrocławiu. Studiował teologię w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu (magister teologii w zakresie Katolickiej Nauki Społecznej na podstawie pracy magisterskiej napisanej pod kierunkiem ks. prof. Piotra Niteckiego pt. „Relacje stosunków Kościół – świat w nauczaniu Soboru Watykańskiego II i Bractwa św. Piusa X).

Po dwóch latach pracy duszpasterskiej w parafii pw. św. Jana Ap. i Ew. w Oleśnicy rozpoczął studia specjalistyczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie, które zwieńczył w 2009 r. obroną rozprawy doktorskiej pt. „Przepowiadanie ks. Aleksandra Zienkiewicza jako odpowiedź na wyzwania i potrzeby młodzieży akademickiej”, napisanej pod kierunkiem ks. prof. Władysława Głowy, a po zdaniu wymaganych egzaminów uzyskał stopień doktora nauk teologicznych z zakresu teologii pastoralnej (kierunek: homiletyka). Przebywał na stypendium we Freiburgu Bryzgowijskim oraz w Oksfordzie.

Po obronie doktoratu podjął wykłady na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu z zakresu homiletyki, komunikacji społecznej i edukacji medialnej. Od tego też czasu pełnił zadania: prefekta w MWSD we Wrocławiu, dyrektora wrocławskiego oddziału „Gościa Niedzielnego”, rzecznika archidiecezji wrocławskiej, Prezesa Katolickiego Radia „Rodzina”, dyrektora Wydawnictwa Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej. Niektóre z tych zadań pełni do dnia dzisiejszego.

W 2022 r. decyzją Rady Instytutu Nauk Teologicznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk teologicznych. 

Kompetencje

  • nadzór nad Biurem Promocji;
  • koordynacja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki;
  • koordynacja współpracy z uczelniami zagranicznymi;
  • koordynacja prac komisji zadaniowych dotyczących rozwoju uczelni

Biura Prorektorów

ul. Katedralna 9
tel. 71 327-12-00 w. 27
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.