logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

„Wielkie bogactwo Kościoła”

utw bogactwo glUroczystość zakończenia roku akademickiego 2014/2015 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku im. Jana Pawła II w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu odbyła się 13 czerwca 2015 r. Akademię zaszczycił swoją obecnością abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.


Metropolita w arcypasterskim słowie skierowanym do studentów – seniorów podkreślił, iż jesień życia to czas dzielenia się życiową mądrością z młodszym pokoleniem. Hierarcha w swoim przemówieniu nawiązał do osoby patrona Uniwersytetu – św. Jana Pawła II podkreślając, że Papież – Polak swoim przykładem wskazał, jak należy przeżywać ową jesień życia. Do końca był on bardzo autentyczny, nie ukrywał swoich chorób i słabości, zachowując przy tym otwartość na ludzi. Arcybiskup Kupny, zachęcając seniorów do dzielenia się zdobywaną mądrością, wiedzą i doświadczeniem z innymi, wyznał zebranym: "Jesteście wielkim bogactwem Kościoła”.

Uroczystość zakończenia roku akademickiego prowadził dyrektor UTW ks. dr hab. Henryk Szeloch. W gronie zaproszonych gości nie zabrakło J. M. ks. prof. Włodzimierza Wołyńca, rektora PWT we Wrocławiu i dr Walentyny Wnuk – doradcy prezydenta Wrocławia ds. Seniorów, którzy podobnie jak Wielki Kanclerz PWT – abp dr Józef Kupny zostali uhonorowani przez Samorząd UTW pamiątkowym medalem.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Papieskim Wydziale Teologicznym rozpoczął działalność 6 lat temu. Studia na nim trwają 3 lata, jednak specyfiką UTW jest to, iż absolwenci mają możliwość kontynuacji kształcenia w ciągu kolejnych lat. Obecnie wiedzę na Uniwersytecie zdobywa kilkuset seniorów, a zajęcia ukończyło już blisko 260 absolwentów.

Sprawozdanie z działalności UTW w PWT

ks. Henryk Szeloch

images/utw/utw_bogactwo_1d.jpgimages/utw/utw_bogactwo_2d.jpgimages/utw/utw_bogactwo_3d.jpgimages/utw/utw_bogactwo_4d.jpgimages/utw/utw_bogactwo_5d.jpgimages/utw/utw_bogactwo_6d.jpgimages/utw/utw_bogactwo_7d.jpg