Slide background
Slide background

Relikwie świętej w PWT

Relikwie 2

Rok 2022 decyzją Rady Miejskiej Wrocławia jest ROKIEM EDYTY STEIN.
W ramach licznych roczystości i wydarzeń we Wrocławiu upamiętniamy 100. rocznicę Chrztu Patronki Europy i 80. rocznicę jej męczeńskiej śmierci w niemieckim nazistowskim obozie zagłady w Auschwitz-Birkenau.

Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, Wielki Kanclerz PWT oraz ks. prof. Sławomir Stasiak, Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu objęli patronatem honorowym wydarzenia organizowane przez Towarzystwo im. Edyty Stein, na które serdecznie zapraszamy. 

W rodzinnym domu Steinów przy ul. Nowowiejskiej 38, który jest aktualnie siedzibą Towarzystwa im. Edyty Stein, odbywa się szereg wydarzeń, a wśród nich konferencja naukowa poświęcona jej osobie i myśli, która znajduje wciąż coraz szerszy oddźwięk i inspiruje do jej zgłębiania wielu badaczy w Europie i na świecie.

We wtorek 11 października o godzinie 13:00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w kaplicy Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu im. św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein, pod przewodnictwem ks. prof. Sławomira Stasiaka, Rektora PWT we Wrocławiu, który wygłosi również homilię. 


Tego dnia do kaplicy zostaną wprowadzone również relikwie św. Teresy Benedykty od Krzyża. 

 

Szczegóły na temat wydarzeń znajdziecie Państwo na stronie Towarzystwa im. Edyty Stein:

 

https://edytastein.org.pl/pl/