logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Posiedzenie Wrocławskiego Towarzystwa Teologicznego


Studenci studiów magisterskich i doktoranckich uczestniczyli dziś (24.04) w otwartym posiedzeniu Wrocławskiego Towarzystwa Teologicznego. Gościem spotkania i zarazem prelegentem był o. Jerzy Brusiło OFMConv – adiunkt w Katedrze Teologii Pastoralnej Szczegółowej i Międzywydziałowego Instytutu Bioetyki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Swój wykład w auli PWT o. Brusiło poświęcił tematowi: „Teologia i duszpasterstwo wobec współczesnych areopagów", pochylając się m.in. nad kwestią laicyzacji oraz dialogu z osobami niewierzącymi. Kończąc, prelegent wskazał na potrzebę i wagę osobistego świadectwa: „Najważniejszym elementem duszpasterstwa (dialogu) na areopagu niewierzących będzie osobiste świadectwo wiary w Boga Osobowego i Kochającego oraz poszukiwanie Prawdy o Bogu w Trójcy Osób". Wykład zakończyła dyskusja z udziałem studentów PWT.

MP

images/stories/wtt_1d.jpgimages/stories/wtt_2d.jpgimages/stories/wtt_3d.jpgimages/stories/wtt_4d.jpgimages/stories/wtt_5d.jpgimages/stories/wtt_6d.jpgimages/stories/wtt_7d.jpgimages/stories/wtt_8d.jpg