logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

„Kościół w PRL” - relacja

Studenci Papieskiego Wydziału Teologicznego i Uniwersytetu Wrocławskiego mieli szansę zaprezentować się 10 maja br. podczas sympozjum naukowego „Kościół w PRL". Konferencję otworzył ks. prof. Waldemar Irek, rektor PWT. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konferencji.

Ks. Prof. Irek, zwracając się do organizatorów, prelegentów i słuchaczy, wyraził radość z faktu, iż studenci tak chętnie zagłębiają się w wiedzę historyczną; wiedzę, która dziś, w obliczu planowanych reform, ma zostać mocno okrojona. Przygotowane przez prelegentów prace i same wystąpienia oceniane były przez komisję. W nagrodę najlepsze zostaną opublikowane.

Wyniki konkursu:

Doktoranci:

  • I miejsce: s. mgr Daria Klich PWT – „Rozwój i likwidacja szkolnictwa urszulańskiego w Europie Środkowo-Wschodniej po II wojnie światowej".
  • II miejsce: dk. Stanisław Wróblewski PWT – „Troska o dyscyplinę liturgiczną w Archidiecezji Wrocławskiej w okresie powojennym do Soboru Watykańskiego II".
  • III miejsce: dr Adam Szymanowski - „Działalność antykościelna władz komunistycznych wobec powojennych biskupów Wrocławskich w latach 1956-1975".

Studenci studiów magisterskich:

  • I miejsce: Elżbieta Szmaj PWT – „Wpływ polityki państwa na nauczanie religii w PRL".
  • II miejsce: Jacek Szymala UWr – „Kościół w okresie PRL na wybranych przykładach filmowych. Audiowizualne możliwości na lekcjach historii wobec nowej podstawy programowej".

III miejsce: (ex aequo)

  • Kamila Rozenek UWr., PWT – „Działalność Duszpasterstwa Akademickiego Dominik we Wrocławiu w PRL".
  • Marek Szajda UWr – „Ks. Wojciech Danielski – kapłan doby reformy i ucisku".
  • IV miejsce: Mateusz Fąfara, PWT, UWr, UPJPII w Krakowie – „Majątek Kościoła ukradziony w PRL".

MP

images/stories/PRL_1d.jpgimages/stories/PRL_2d.jpgimages/stories/PRL_3d.jpgimages/stories/PRL_4d.jpgimages/stories/PRL_5d.jpgimages/stories/PRL_6d.jpgimages/stories/PRL_7d.jpgimages/stories/PRL_8d.jpgimages/stories/PRL_9d.jpgimages/stories/PRL_10d.jpgimages/stories/PRL_11d.jpg