logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

PWT przygotowuje się do Synodu Biskupów

Mamy wielką nadzieję, że ta sesja, skierowana przede wszystkim do studentów, wygłoszone przez prelegentów wykłady, jeszcze bardziej nas zaangażują w tym szczególnym dziele, jakim jest głoszenie Ewangelii – mówił otwierając 15 maja br. sympozjum poświęcone nowej ewangelizacji na PWT ks. prof. Waldemar Irek, rektor Uczelni.

Sympozjum pt.: „Zadania ewangelizacyjne diecezji i parafii" zorganizowała Katedra Nowej Ewangelizacji PWT, w ramach przygotowań do Synodu Biskupów, który odbędzie się w październiku tego roku. A auli PWT w tematykę nowej ewangelizacji wprowadzali słuchaczy prelegenci z Wrocławia, Legnicy, Lublina oraz Kielc. Poruszono m.in. kwestie biblijnych korzeni ewangelizacji oraz udziału w tym dziele osób niepełnosprawnych.

Wielokrotnie podejmowano również próbę definiowania nowej ewangelizacji i jej form. „Nowa strategia" Kościoła, jaką powinna być nowa ewangelizacja to bowiem nie tylko inna nazwa, nowe pojęcie, ale rzeczywistość, praktyki, po które umiejętnie i świadomie powinniśmy sięgać. Ma temu służyć również Katedra Nowej Ewangelizacji, działająca na PWT, będąca jednym z niewielu tego typu naukowych ośrodków w Polsce. Coraz bardziej wnikamy w tajemnicę tego, czym jest nowa ewangelizacja, coraz bardziej próbujemy wnikać także w tajemnicę kultury i życia społecznego, ponieważ wiemy, że nowa ewangelizacja dotyczy tych właśnie przestrzeni – mówi ks. dr hab. Bogusław Drożdż, kierownik Katedry Nowej Ewangelizacji we Wrocławiu – Nową ewangelizację traktujemy jako swoiste okno, które pozwala nam wnikać w tożsamość Kościoła i bardziej do tego Kościoła przylegać, a nawet lepiej, bardziej zdecydowanie go pokochać.

images/synod/synod_1d.jpgimages/synod/synod_2d.jpgimages/synod/synod_3d.jpgimages/synod/synod_4d.jpgimages/synod/synod_5d.jpgimages/synod/synod_6d.jpgimages/synod/synod_7d.jpgimages/synod/synod_8d.jpgimages/synod/synod_9d.jpg