logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Astronomiczne „Fides et ratio”

O ciemnych sprawach Wszechświata opowiadał podczas kolejnego wykładu w ramach cyklu „Jaki początek?", zorganizowanego przez Inicjatywę Akademicką „Fides et ratio", dr Paweł Preś z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kolejne spotkania „Fides et ratio" mają na celu spojrzenie na kwestię początku świata z różnych perspektyw. I tak zgromadzeni w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu słuchacze, dowiadywali się o filozoficznym, teologicznym, a ostatnio także astronomicznym spojrzeniu na zagadnienie początku. Prelegent – dr Paweł Preś – z niezwykłą lekkością opowiadał o zawiłych, ciemnych sprawach Wszechświata, otwierając przed zebranymi tajniki wiedzy astronomicznej. Niezwykle cenne były również odniesienia do codziennego życia oraz próby wyobrażenia sobie np. zakrzywienia przestrzeni. Spotkaniu towarzyszyły także pytania z sali oraz możliwość przeniesienia dyskusji na grunt wirtualny poprzez stronę internetową www.fides-ratio.pl.

Następna, ostatnia już w tym roku akademickim odsłona „Fides et ratio" odbędzie się 20 czerwca o godzinie 19:00. Wykład na temat „Ojcowie Kościoła czytają Księgę Rodzaju" wygłosi bp prof. Andrzej Siemieniewski.

MP

images/fides5/fides_1d.jpgimages/fides5/fides_2d.jpgimages/fides5/fides_4d.jpgimages/fides5/fides_5d.jpgimages/fides5/fides_6d.jpg