logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Pożegnaliśmy śp. Księdza Rektora

W kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. prof. Waldemara Irka, zmarłego 13 sierpnia br. Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego został pochowany w rodzinnym grobowcu na starym cmentarzu w Oławie.

 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się 16 sierpnia Mszą św. w intencji Zmarłego sprawowaną w Kościele Garnizonowym pw. św. Elżbiety we Wrocławiu. Tego samego dnia wieczorem za duszę śp. ks. Rektora modlono się w jego rodzinnej parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Oławie. Mszy św. pogrzebowej 17 sierpnia w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie (gdzie proboszczem był śp. ks. Irek) przewodniczył abp Marian Gołębiewski, metropolita wrocławski. Po zakończonej Eucharystii licznie zebrani kapłani, siostry zakonne i wierni przeszli w kondukcie żałobnym na stary cmentarz w Oławie, gdzie w rodzinnym grobowcu pochowano śp. ks. prof. Waldemara Irka.

 

images/pogrzeb/pogrzeb_1d.jpgimages/pogrzeb/pogrzeb_2d.jpgimages/pogrzeb/pogrzeb_3d.jpgimages/pogrzeb/pogrzeb_4d.jpgimages/pogrzeb/pogrzeb_5d.jpgimages/pogrzeb/pogrzeb_6d.jpgimages/pogrzeb/pogrzeb_7d.jpgimages/pogrzeb/pogrzeb_8d.jpgimages/pogrzeb/pogrzeb_9d.jpgimages/pogrzeb/pogrzeb_10d.jpgimages/pogrzeb/pogrzeb_11d.jpgimages/pogrzeb/pogrzeb_12d.jpgimages/pogrzeb/pogrzeb_13d.jpgimages/pogrzeb/pogrzeb_14d.jpg

 

MP

Fot.: Żanna Korba

 

Do pobrania: