logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Rok akademicki 2012/2013

Nauka obywatelem Europy

Wykłady, prezentacje, warsztaty i dyskusje – tak w skrócie wyglądała 16. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Zaplanowane wydarzenia przyciągnęły młodzież z dolnośląskich szkół i studentów stałych bywalców Festiwalu. Zapraszając za rok na 17 edycję DFN, tradycyjnie udostępniamy zapis audio z wybranych wykładów tegorocznych.

„Operacja Orędzie”

Papieski Wydział Teologiczny wraz z Ośrodkiem Pamięć i Przyszłość we Wrocławiu zapraszają na spektakl teatralny „Operacja Orędzie" opowiadający historię powstania orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich z 1965 r. Sztuka została napisana i wyreżyserowana przez Krzysztofa Kopkę, scenarzystę filmu „80 milionów" - polskiego kandydata do Oscara. Będzie ją można obejrzeć 5 października o godz. 18:00. na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu. Wstęp wolny.

Czytaj więcej

Wspólna inauguracja roku akademickiego 2013/14

Wrocławskie uczelnie wspólnie powitają nowy rok akademicki. To wyjątkowe wydarzenie ukaże, jak ogromny potencjał ma środowisko akademickie naszego miasta. Uroczysta środowiskowa inauguracja rozpocznie się we wtorek 1 października o godz. 8.30 Mszą św. w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus.

Czytaj więcej

Pożegnaliśmy śp. ks. prof. Eugeniusza Mitka

Podczas uroczystej Mszy św. w katedrze wrocławskiej, w której wzięli udział bliscy Zmarłego, licznie zgromadzeni kapłani, na czele z bp. Ignacym Decem, bp. Antonim Długoszem i bp. Andrzejem Siemieniewskim i wychowankowie, pożegnaliśmy śp. ks. prof. Eugeniusza Mitka. Ciało ks. Profesora spoczęło na wrocławskim cmentarzu przy ul. Bujwida.

Czytaj więcej

Śp. ks. prof. Eugeniusz Mitek


Odszedł kapłan, wykładowca, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, ks. prof. Eugeniusz Mitek. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 17 września o godz. 14:00 w Katedrze Wrocławskiej. Bezpośrednio po Eucharystii ciało zmarłego Kapłana zostanie pochowane na cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida we Wrocławiu.

Czytaj więcej

Dolnośląski Festiwal Nauki na PWT

Po raz kolejny Papieski Wydział Teologiczny  jest współorganizatorem Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, który rozpocznie się we Wrocławiu 20 września br. a zakończy 18 października w Ząbkowicach Śl., obejmując swym zasięgiem wiele ośrodków regionu. Tegoroczna, 16. edycja, przebiega pod hasłem "Nauka obywatelem Europy". Zachęcamy do zapoznania się z programem imprez zaplanowanych przez PWT.

Czytaj więcej

Władze FIDES-u wybrane

Ks. dr Jerzy Witczak, dyrektor Biblioteki PWT i MWSD we Wrocławiu został wybrany na piątą kadencję przewodniczenia Federacji Bibliotek Kościelnych FIDES. Federacja wybrała władze podczas 19. Walnego Zgromadzenia, które dziś kończy się w auli wrocławskiego seminarium.

Czytaj więcej

Walne Zgromadzenie Federacji FIDES

W stolicy Dolnego Śląska trwa 19. Walne Zgromadzenie Federacji Bibliotek Kościelnych FIDES. Gospodarzem spotkania jest Biblioteka Papieskiego Wydziału Teologicznego i Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

Czytaj więcej