logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Wiara pod lupą

Rusza druga edycja spotkań w ramach Inicjatywy Akademickiej „Fides et ratio". Pierwsze spotkanie z cyklu „Wiara pod lupą" odbędzie się 24 października w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Po sukcesie jaki odniosły spotkania „Fides et ratio" w poprzednim semestrze roku akademickiego, przyszedł czas na kolejną odsłonę projektu. Tym razem organizatorzy chcą pozostawać w łączności z rozpoczętym w Kościele Rokiem Wiary. Podejmowane zagadnienia będą dotykać m.in. sensu wiary, wyznania wiary, dogmatów oraz osobistych pytań np. „dlaczego wierzę?". Kolejne wykłady odbywać się będą w każdą trzecią środę miesiąca o godzinie 19:00 w auli PWT.

Ponadto w nowym roku akademickim „Fides et ratio" rozszerza swoją działalność na trzy filary. Oprócz znanej już formuły wykładów i dyskusji, tzw. Areopagu na Wyspie, pojawią się również zamknięte spotkania w ramach Towarzystwa Studiów Interdyscyplinarnych oraz otwarte spotkania dla licealistów i ich nauczycieli: „Fides et ratio Junior".

Najbliższe spotkanie:
24 października 2012 r. – środa
Dlaczego wierzę?
dr hab. Stanisław ROSIK (Kościół rzymsko-katolicki),
ks. Andrzej FOBER (Kościół ewangelicko-augsburski),
ks. mitrat Eugeniusz CYBULSKI (Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny)

Szczegółowe informacje oraz FORUM stworzone jako przestrzeń do dyskusji na tematy podejmowane w ramach „Fies et ratio" dostępne na stronie internetowej www.fides-ratio.pl.

MW

Do pobrania (pdf):