logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Odjazdowi Bibliotekarze z Biblioteki PWT

W ogólnopolską imprezę cykliczną „Odjazdowy Bibliotekarz" włączyli się także przedstawiciele Pracowników Biblioteki PWT i MWSD.

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska impreza cykliczna, w której biorą udział bibliotekarze, czytelnicy oraz sympatycy słowa pisanego i rowerów. Wpisuje się ona w tydzień Bibliotek i Bibliotekarzy. W tegorocznej już trzeciej wrocławskiej edycji Odjazdowego Bibliotekarza (10 maja) wzięło udział około 20 osób, niestety pochmurna pogoda dość skutecznie odstraszyła resztę chętnych do udziału w imprezie. Wprawdzie nie padało, za to znacznie się ochłodziło.

Nasza Biblioteka także wzięła czynny udział w tej akcji - w rajdzie rowerowym pojechałam (Małgorzata Głośna) razem z koleżanką Magdaleną Kaźmierczak. Pod eskortą wrocławskiej Policji wyruszyłyśmy z całą grupą uczestników rajdu o godz. 17.00, spod gmachu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomcznego we Wrocławiu. Na metę w tzw. Ogrodach Szkoły przy głównej siedzibie Dolnośląskiej Szkoły Wyższej dotarliśmy wszyscy około godz. 18.00, choć trochę zmęczeni to mimo wszystko szczęśliwi.

Na miejscu miło powitała nas Dyrekcja Biblioteki DSW w osobie pana dr Stefana Kubowa. Oczywiście czekał też na nas krzepiący poczęstunek, w postaci ciepłych i chłodnych napojów oraz owoców. Zostaliśmy też mile zaskoczeni drobnymi upominkami m.in. otrzymaliśmy plan Wrocławia z zaznaczonymi trasami rowerowymi. Można też było zakupić, po promocyjnej cenie, mapy i przewodniki turystyczne po wszystkich niemal zakątkach kraju.

Nie obyło się jednak bez przygód, pod koniec biesiadowania zaczęła się psuć pogoda i w drodze powrotnej jechałyśmy już w deszczu. Mimo wszystko byłyśmy zadowolone ponieważ cała impreza przebiegła w ciepłej, koleżeńskiej atmosferze, co sprzyja integracji wrocławskiego środowiska bibliotekarzy.

Małgorzata Głośna
bibliotekarz
Biblioteka PWT i MWSD

images/bibliotekarz/bibliotekarz_1d.jpgimages/bibliotekarz/bibliotekarz_3d.jpgimages/bibliotekarz/bibliotekarz_4d.jpgimages/bibliotekarz/bibliotekarz_5d.jpgimages/bibliotekarz/bibliotekarz_6d.jpgimages/bibliotekarz/bibliotekarz_7d.jpgimages/bibliotekarz/bibliotekarz_8d.jpgimages/bibliotekarz/bibliotekarz_9d.jpg