logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Trwa finał XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

125 uczestników, wyłonionych spośród 30 tys. osób z całej Polski, bierze udział w dwudniowym finale XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Niepokalanowie. Na zwycięzców czekają m.in. indeksy na studia. Po raz pierwszy w puli nagród znalazły się również indeksy PWT we Wrocławiu.

Ostatni etap ma na celu wyłonienie zwycięzców 17. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Na dwudniowy finał, składa się część pisemna, do której uczestnicy przystąpią dzisiaj oraz część ustna, do której zgodnie z regulaminem, może zakwalifikować się siedem osób, z najwyższym wynikiem uzyskanym w teście. Dla młodych i ich opiekunów, pierwszego dnia finału (3 czerwca) przygotowano nabożeństwo Bożego Słowa, zwiedzanie Niepokalanowa z przewodnikiem oraz koncert katolickiego zespołu ewangelizacyjnego Testimonium.

W drugim dniu finału, czyli dzisiaj, wszyscy wzięli udział w uroczystej mszy świętej, sprawowanej przez kapłanów związanych z Konkursem, pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka z diec. warszawsko-praskiej. Po Eucharystii rozpoczęła się ostateczna rozgrywka finałowa.

Część ustną finału, będzie można śledzić w czasie rzeczywistym, w serwisie YouTube.pl  Rozpoczęcie transmisji na stronie www.okwb.pl 4 czerwca o godz. 12.30

Tegoroczna edycja Konkursu, przebiega pod hasłem „Od wiary Abrahama do wiary Kościoła i nawiązuje do przeżywanego w Kościele, Roku Wiary. Pytania do tegorocznej edycji, opracowała specjalnie powołana komisja. W jej skład wchodzą bibliści z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Przewodniczy jej w tym roku ks. dr Mirosław Jasiński z UKSW. Zadaniem uczestników było udzielenie poprawnych odpowiedzi na 45 pytań testowych. Mogli uzyskać za nie maksymalnie 90 punktów. W części ustnej, najlepsi będą odpowiadać na losowo wybrane zestawy pytań. Każdy zestaw zawiera pytania za 1, 3 i 5 punktów. Finaliści odpowiadać będą na te same pytania. Umożliwi to specjalnie przygotowany system audio, wyposażony w słuchawki dla uczestników.

Na zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu czekają nagrody, a wśród nich indeksy na uczelnie wyższe, pielgrzymki zagraniczne, tablety i upominki książkowe. Dwudniowy pobyt uczestników wraz z opiekunami w Niepokalanowie jest w całości finansowany przez organizatora, Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana".

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, jest organizowany od 17 lat przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Organizacja skupia świeckich katolików w całej Polsce i realizuje swoją  misję w sferze kultury, edukacji, rodziny, pracy i samorządności. Celem Stowarzyszenia jest współkształtowanie polskiej rzeczywistości oraz przygotowywanie osób świeckich do odpowiedzialnej i świadomej służby Kościołowi i Narodowi. Konkurs Biblijny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, jest największym w kraju i należy do najważniejszych zadań Stowarzyszenia. Konkurs wpisany jest w kalendarz wydarzeń duszpasterskich Konferencji Episkopatu Polski.

Organizatorzy