logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Walne Zgromadzenie Federacji FIDES

W stolicy Dolnego Śląska trwa 19. Walne Zgromadzenie Federacji Bibliotek Kościelnych FIDES. Gospodarzem spotkania jest Biblioteka Papieskiego Wydziału Teologicznego i Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

Zgromadzonych w auli MWSD gości przywitał ks. prof. PWT dr hab. Andrzej Tomko, rektor Uczelni. Cieszymy się, że możemy Was gościć – Bożych zapaleńców w dziedzinie bibliotekarstwa, zwłaszcza w czasach, gdy odchodzi się od tego, co drukowane, od tego, co pisane – mówił ks. Rektor.

Do Wrocławia przyjechali przedstawiciele 43 bibliotek kościelnych z całej Polski, by wysłuchać wykładów, wziąć udział w dyskusji, wymienić się doświadczeniami, a także na drodze głosowania dokonać wyboru władz Federacji. Wśród tematów, którymi zajmują się uczestnicy spotkania są m.in. promocja bibliotek i czytelnictwa oraz prowadzenie stron internetowych bibliotek, umożliwiających szybki kontakt z użytkownikiem. W programie Walnego Zgromadzenia znalazł się również czas przeznaczony na poznawania Ostrowa Tumskiego (na czele z obrazem „Madonna pod jodłami" Lucasa Cranacha) oraz klasztoru i kościoła cystersów w Henrykowie. Spotkanie przedstawicieli bibliotek kościelnych potrwa do środy, 4 września.

MW

images/fides2013_1d.jpgimages/fides2013_2d.jpgimages/fides2013_3d.jpgimages/fides2013_4d.jpgimages/fides2013_5d.jpgimages/fides2013_6d.jpgimages/fides2013_7d.jpgimages/fides2013_8d.jpgimages/fides2013_9d.jpg