logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu, wzorem lat ubiegłych, był 9 kwietnia br. gospodarzem diecezjalnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego głównym organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. W murach naszej Uczelni uczestnicy konkursu podjęli zmagania o nagrody, wśród których jest także indeks PWT. Oczekując na wyniki testów konkursowych, młodzież wzięła udział w programie zatytułowanym „Wielcy Polacy na wrocławskim Ostrowie Tumskim", przygotowanym specjalnie dla niej przez Biuro Promocji.

Etapy diecezjalne 18 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odbyły się w tym samym czasie w całym kraju. Po napisaniu testu z zakresu Ksiąg Królewskich (1 i 2) i Ewangelii wg św. Marka, uczniowie oczekiwali na wyniki i część pisemną konkursu. W tym czasie pod opieką specjalnie przygotowanych przewodników mieli niepowtarzalną okazję poznania niezwykłych miejsc Ostrowa Tumskiego uświęconych obecnością wybitnych Polaków. Pełna wrażeń wędrówka ścieżkami historii znalazła swoje apogeum w gmachu Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie klerycy pokazali młodzieży unikalne pamiątki związane z bł. Janem Pawłem II. Natomiast w auli PWT uczestnicy konkursu oglądając multimedialną prezentację, mogli zapoznać się z historią i teraźniejszością naszej Uczelni oraz dostępnymi kierunkami kształcenia.

Po sprawdzeniu prac komisja ogłosiła wyniki, zapraszając do udziału w finale siedem osób. Zwycięzców wyłonił etap ustny, w komisji którego zasiedli m.in. pracownicy PWT: ks. dr hab. Rajmund Pietkiewicz i dr Anna Rambiert.

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce: Katarzyna Partyka, XII LO we Wrocławiu
II miejsce: Piotr Kowalczyk, III LO we Wrocławiu
III miejsce: Filip Marcinek, III LO we Wrocławiu
IV miejsce: Katarzyna Bujalska, ZSO nr 5 we Wrocławiu
V miejsce: Paweł Bemben, ZS Integracyjnych we Wrocławiu 
VI miejsce: Maja Czajkowska, ZSO nr 5 we Wrocławiu
VII miejsce: Tomasz Królicki, VII LO we Wrocławiu

Finał 18. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odbędzie się w dniach 2-3 czerwca 2014 w Niepokalanowie. Na zwycięzców czekają indeksy na wiele interesujących kierunków, ufundowanych przez 10 uczelni wyższych w Polsce, a także pielgrzymka do Ziemi Świętej i do Rzymu.

MW/MK

images/konkurs_1d.jpgimages/konkurs_2d.jpgimages/konkurs_3d.jpgimages/konkurs_4d.jpgimages/konkurs_5d.jpgimages/konkurs_6d.jpgimages/konkurs_7d.jpgimages/konkurs_8d.jpgimages/konkurs_9d.jpgimages/konkurs_10d.jpgimages/konkurs_11d.jpgimages/konkurs_12d.jpgimages/konkurs_13d.jpgimages/konkurs_14d.jpgimages/konkurs_15d.jpgimages/konkurs_16d.jpgimages/konkurs_17d.jpgimages/konkurs_18d.jpgimages/konkurs_19d.jpg