logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Prof. Gyula Klima na PWT

Św. Tomasza z Akwinu koncepcja "realnej różnicy" i jej rola w dowodzie z przyczynowości na istnienie Boga – wykład pod takim tytułem wygłosił 19 maja w auli PWT prof. Gyula Klima z Nowego Jorku. Trzydniowa wizyta światowej klasy filozofa we Wrocławiu dobiegła końca. 

Prof. Gyula Klima przyjechał do Wrocławia na zaproszenie Papieskiego Wydziału Teologicznego w ramach programu "Visiting Professors". Cyklowi trzech wykładów Profesor nadał wspólny tytuł: Głos filozofii w sprawie istnienia Boga, intelektu, kultury.

Wykład inauguracyjny pt. Św. Tomasza z Akwinu koncepcja "realnej różnicy" i jej rola w dowodzie z przyczynowości na istnienie Boga odbył się 19 maja w auli PWT. Nagranie audio tego przedłożenia udostępniamy w dziale Multimedia/wykłady. Kolejnego dnia Nowojorski profesor gościł na Uniwersytecie Wrocławskim z prelekcją pt. Powszechność i niematerialność. Jego wizytę we Wrocławiu zakończył wykład pt. Międzykulturowe zrozumienie w Synagodze pod Białym Bocianem.

Wizytę zorganizował Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu - jako instytucja zapraszająca i główny wykonawca, we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim, Fundacją Bente Kahan (Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej), oraz Biurem Współpracy z Uczelniami Wyższymi Urzędu Miasta Wrocławia. Wizycie patronowali: SNHiS Politechniki Wrocławskiej; Radio Rodzina; Gość Niedzielny; Niedziela; Nowe Życie; Gazeta Wrocławska.

MW
fot.: Aleksandra Morawiec

images/klima_1d.jpgimages/klima_2d.jpgimages/klima_3d.jpgimages/klima_4d.jpgimages/klima_5d.jpgimages/klima_6d.jpgimages/klima_7d.jpgimages/klima_8d.jpgimages/klima_9d.jpgimages/klima_10d.jpgimages/klima_11d.jpgimages/klima_12d.jpgimages/klima_13d.jpgimages/klima_14d.jpgimages/klima_15d.jpgimages/klima_16d.jpgimages/klima_17d.jpgimages/klima_18d.jpgimages/klima_19d.jpgimages/klima_20d.jpgimages/klima_21d.jpgimages/klima_22d.jpgimages/klima_23d.jpgimages/klima_24d.jpgimages/klima_25d.jpgimages/klima_26d.jpgimages/klima_27d.jpg