Slide background
Slide background

Rok akademicki

2 0 2 0 / 2 0 2 1

Slide background
Slide background

PROCEDURY POSTĘPOWANIA

Slide background

W PRZYPADKU ZAKAŻENIA

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

W Niepokalanowie w dniach 2-3 czerwca br. spotkali się uczestnicy finałowych zmagań w ramach XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Jedną z nagród w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie "Civitas Christiana" są indeksy na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Uczelnia od ubiegłego roku patronuje konkursowi.

Laureatami tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego zostali:

  • Miejsce I: Monika Migas, diecezja siedlecka
  • Miejsce II: Kinga Pałyga, arch. częstochowska
  • Miejsce III: Krzysztof Michalak, diecezja bydgoska
  • Miejsce IV: Adrian Karwowski, diecezja łomżyńska
  • Miejsce V: Rachela Antosz - Rekucka, arch. krakowska
  • Miejsce VI: Irena Borucka, arch. gnieźnieńska
  • Miejsce VII: Kinga Kobylińska, diec. płocka

Nagrodami w tegorocznym finale były indeksy uprawniające do podjęcia studiów bez egzaminów wstępnych w 11 renomowanych uczelniach wyższych, na 14 kierunkach, w tym teologii, historii, pedagogiki, dziennikarstwie, kulturoznawstwie i socjologii.

Ponadto zwycięzcy wybiorą się wraz z opiekunami na pielgrzymki do Ziemi Świętej i Rzymu, które ufundował i zrealizuje bydgoski touroperator Novum Travel. Laureat III-go miejsca pojedzie do Wilna, w ramach nagrody od Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana". Laureaci otrzymali również urządzenia multimedialne takie jak wysokiej klasy tablet, czytnik e-book, aparat cyfrowy i smartfon, które podarowali przedstawiciele władz "Civitas Christiana". Atrakcyjne upominki w postaci publikacji o tematyce religijnej ufundował Instytut Wydawniczy PAX oraz wydawca miesięcznika „Biblia Krok po Kroku", który przez rok będzie bezpłatnie otrzymywała laureatka I-go miejsca.  Bezpłatny dwudniowy pobyt uczestników i opiekunów w Niepokalanowie oraz dodatkowe upominki były wynikiem wspólnego wkładu finansowego organizatora – Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" i firmy Grupa Inco S.A., która wspiera to dzieło na wielu płaszczyznach realizacji.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy znakomitego przygotowania, dziękujemy każdemu z osobna za udział w tegorocznym finale i włączenie się w modlitewną wspólnotę.

Relacja z etapu diecezjalnego OKWB we Wrocławiu

MW/marklucz

images/stories/okwb03062014_1d.jpgimages/stories/okwb03062014_2d.jpgimages/stories/okwb03062014_3d.jpgimages/stories/okwb03062014_4d.jpgimages/stories/okwb03062014_5d.jpgimages/stories/okwb03062014_6d.jpgimages/stories/okwb03062014_7d.jpgimages/stories/okwb03062014_8d.jpg