logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Nowy system biblioteczny

16.06.2014_Nowy_system_biblioteczny

Na Papieskim Wydziale Teologicznym od 14 czerwca działa nowy system biblioteczny o nazwie Koha. Stanowi on zaczątek centralnego katalogu bibliotek kościelnych Federacji FIDES. Katalog zawiera obecnie jedynie informacje o zbiorach książek Biblioteki PWT. Sukcesywnie będą do niego dołączane katalogi innych bibliotek uczestniczących w projekcie. Jak korzystać z systemu?

System Koha w najnowszej wersji pozwala m.in. na pełne przeszukiwanie katalogu z jednego okienka, zawężanie wyników według różnych kryteriów, precyzowanie zapytań na podstawie ujednoliconych wzorcowych haseł autorskich i przedmiotowych. Wyniki wyszukiwania podane w nowoczesnej szacie graficznej wzbogacone są o zdjęcia okładek. Możliwe jest przeglądanie opisów i okładek książek stojących obok siebie na półce w czytelni. System został dostosowany do pracy na urządzeniach mobilnych, zwłaszcza smartfonach.

Po zalogowaniu dostępne są kolejne funkcje: zamawianie książek, samodzielne przedłużanie terminu wypożyczenia, sprawdzanie stanu konta i przeglądanie historii własnych wypożyczeń, tworzenie list, zarządzanie ustawieniami konta, proponowanie zakupu nowych tytułów książek oraz wiele innych...

UWAGA! Identyfikatory i hasła czytelników pozostały niezmienione, ale teraz możliwa jest samodzielna zmiana hasła.

Nowy system daje zatem znacznie więcej możliwości wyszukiwania i obsługi konta niż dotychczasowy, ale - jak każda nowość - wymaga początkowo uwagi. Dołożyliśmy starań – mówi dyrektor Biblioteki, ks. dr Jerzy Witczak - by wszystko funkcjonowało poprawnie, ale mogą zdarzyć się jeszcze nieprzewidziane sytuacje. Za utrudnienia przepraszamy. W razie wątpliwości zapraszamy do Biblioteki, chętnie służymy pomocą. Będziemy wdzięczni za wszystkie Państwa uwagi i sugestie. Pytania oraz uwagi prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres katalogu: katalog.fides.org.pl