logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Historia Magistra Vitae 2013/2014

HMV_wycieczka1

Cykl "Historia Magistra Vitae – Dolnośląskie Dziedzictwo Religii i Kultury" 2013/2014 – przeszedł już do historii. 12 czerwca br. w auli PWT odbył się ostatni z dziewięciu zaplanowanych wykładów. S. Daria Klich przybliżyła zebranym temat "Mauzoleum Piastów Śląskich". Na uczestników spotkania czekała również niespodzianka: wycieczka śladami historii.

Comiesięczne wykłady poświęcone historii miasta i regionu to inicjatywa, która debiutowała we Wrocławiu w bieżącym roku akademickim. Dzięki współpracy Papieskiego Wydziału Teologicznego oraz Ośrodka Pamięć i Przyszłość udało się zorganizować dziewięć sesji. Podczas nich zaproszeni goście ożywiali pamięć o tym, co stanowi bogatą i różnorodną „kulturę religijną" miasta Wrocławia i Śląska. Przybliżono postacie wielkich ludzi Śląska, ukazano pomniki kultury materialnej i duchowej - dziedzictwo związane nierozerwalnie z dniem dzisiejszym.

Z pewnością można powiedzieć, że udało się zrealizować cel, jaki organizatorzy postawili sobie w październiku ub. roku, inaugurując cykl. Uczestnicy mogli przekonać się, że sentencja "Historia magistra vitae" jest wciąż aktualna.

Już wkrótce poznamy plany organizatorów na kolejny rok akademicki!

Wykład pt. "Mauzoleum Piastów Śląskich"

MW/MK