logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Rok akademicki 2014/2015

Akademicki Wrocław świętuje

70lat wwwTo będzie radosne świętowanie. 1 października wrocławskie uczelnie rozpoczynają obchody Jubileuszu 70-lecia polskiego środowiska akademickiego we Wrocławiu. Na Rynku zaplanowano wiele atrakcji.

Czytaj więcej

Nowa seria debiutuje

04.03.2015 Nowości wydawnicze

Pośród wydawanych przez Papieski Wydział Teologiczny publikacji powstała nowa seria pod tytułem "Opera Theologiae Systematice". Będą się w niej ukazywać rozprawy z dziedziny teologii systematycznej. Pierwsze tomy są już dostępne.

Czytaj więcej

„Światło Nauki” na PWT

Czym światło wiary różni się od światła rozumu? Jak mówić o natchnieniu? Czy wszystkie religie są prawdziwe? Jaki rozmiar butów nosił św. Jan Paweł II? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukiwali uczestnicy XVIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na PWT. Teologiczna Alma Mater po raz kolejny włączyła się w organizację tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Filozofia dla teologów

16.09.2015 Filozofia dla teologów

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu przygotował specjalną ofertę edukacyjną dla studentów teologii: studia I-go stopnia z filozofii. Uzupełniając różnice programowe, można uzyskać w tym samym czasie dwa dyplomy: magisterski z teologii i licencjacki z filozofii.

Czytaj więcej

Kompas na nową drogę życia

04.09.2015 Kompas na nową drogę życiaZanim wyruszymy w drogę, trzeba zaopatrzyć się w sprzęt, który pomoże nam dotrzeć do celu. Rozpoczynając nowy rok akademicki, warto zajrzeć do zaktualizowanych wersji regulaminów studiów.

Czytaj więcej

Oświadczenie Zarządu PWT

14.09.2015 OswiadczeniePublikujemy oświadczenie wystosowane przez Zarząd Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, w związku z nieprawdziwymi stwierdzeniami pojawiającymi się wokół tematu spotkania z p. Grzegorzem Braunem.

Czytaj więcej