logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Napisz esej – wygraj staż!

PLAKAT STAZ 728x1024W ramach programu edukacyjnego "Obudź swój potencjał", realizowanego przez Posła do PE Kazimierza M. Ujazdowskiego, ogłoszony został konkurs na esej. Wystartować mogą studenci uczelni wyższych z województwa dolnośląskiego oraz opolskiego, a nagrodą jest 4-tygodniowy staż w biurze Posła, w siedzibie Parlamentu Europejskiego.

Tematy eseju (do wyboru):

1) Czy prawda i pojednanie w stosunkach międzynarodowych są potrzebne i skuteczne? Dziedzictwo Orędzia Biskupów polskich do niemieckich z 1965 r. i przesłanie Kardynała Bolesława Kominka. Co dziś oznacza dla Polski i Europy?

2) Przyszłość instytucjonalna Unii Europejskiej po kryzysie gospodarczym i konfliktach zbrojnych u jej granic. Rozwiązania federacyjne czy solidarne państwa narodowe?

3) Bezpieczeństwo zamiast wolności? Wyzwania w dobie poszerzającej się kontroli społecznej i szerokiego dostępu do danych osobowych.

Więcej informacji i szczegółowe warunki ubiegania się o staż dostępne na stronie www.obudzswojpotencjal.pl. Na esej i zgłoszenia studentów z Dolnego Śląska i Opolszczyzny organizatorzy czekają do 11 kwietnia br.

MW/MK