logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Akademicki Wrocław świętuje

70lat wwwTo będzie radosne świętowanie. 1 października wrocławskie uczelnie rozpoczynają obchody Jubileuszu 70-lecia polskiego środowiska akademickiego we Wrocławiu. Na Rynku zaplanowano wiele atrakcji.

Obchody otworzy Wrocławska Gra Akademicka – Pierwsze starcie. Zespoły złożone z przedstawicieli różnych uczelni między godziną 13.00 a 15.30 będą walczyć o punkty. Ich sukces zależy od umiejętności współpracy, szybkości podejmowania decyzji, a czasami też poczucia humoru. Najlepsi zostaną nagrodzeni. Jest o co walczyć: wśród nagród znalazły się m.in. czytniki Kindle, urządzenia Fitbit One – monitorujące aktywność fizyczną, słuchawki Sennheisera – ufundowane przez Be Acitve Dentist, torby na laptopy od firmy Nokia, szczoteczki soniczne Philips Sonicare, Multicookery Philips i suszarki do włosów marki Philips, miesięczne karnety do Aquaparku czy bilety do Narodowego Forum Muzyki.

Uroczystości będzie relacjonować TVP 2, która pokaże rozpoczynające się o godz.16.00 przemówienia Przewodniczącego Kolegium Rektorów Wrocławia i Opola rektora Uniwersytetu Medycznego prof. Marka Ziętka i prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Na ogólnopolską antenę trafi też Gaudeamus igitur w wykonaniu połączonych chórów wrocławskich.

Ważnym wydarzeniem uroczystości będzie otwarcie wystawy z okazji Jubileuszu 70-lecia polskiego środowiska akademickiego we Wrocławiu. Zaplanowano je o 16.30. Na ulicy Świdnickiej staną 22 plansze prezentujące wrocławskie uczelnie wczoraj i dziś. Ekspozycja zaprosi w niezwykłą podróż w przeszłość i przypomini najważniejszych ludzi oraz najważniejsze momenty akademickiego Wrocławia w okresie ostatnich 70 lat. Pokaże też, czym żyją nasze uczelnie w roku 2015 – osiągnięcia naukowców i studentów, rozbudowę kampusów, ważne momenty z ostatnich lat. To wszystko będzie czekać na wrocławian do 16 października.

Na wrocławskim Rynku nie zabraknie muzyki i pozytywnej energii. O godz. 16.45 rozpocznie się Taneczny rekord. Instruktorzy tańca – Robert, Dorota i Krzysiek – nauczą choreografii, a Bruno Mars podgrzeje atmosferę jednym ze swoich największych hitów. Każdy może zatańczyć ze studentami. Chętnym polecamy film instruktażowy, który pomoże szlifować układ: mam70lat-choreografia

Uczestnicy rekordu są proszeni o rejestrację.

Od godz. 17.00 scenę opanuje GoMusic. To niezwykły projekt muzyczny, którego ideą jest łączenie hitów z różnorodnych energicznych gatunków muzycznych, pobudzających publikę do tańca. To formacja złożona z muzyków, którzy zawodowo zajmują się zupełnie innymi sprawami, ale na scenie udowadniają, że najważniejsza jest atmosfera i energia, jaką niosą dźwięki! Więcej informacji: facebook.com/gomusicplgomusic.pl

Gwiazdą wieczoru jest Kamil Bednarek, który na scenie pojawi się o godz. 18.00. Jego darmowy koncert będzie wielkim finałem rozpoczęcia nowego roku akademickiego we Wrocławiu.

Dołączcie do nas na facebookowym profilu wydarzenia: #mam70lat – Akademicki Wrocław