logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

"Skarby kultury" – warsztaty dla studentów

08.10.2014_Skarby_kulturyKolejną inicjatywą Biura Promocji Papieskiego Wydziału Teologicznego – tym razem we współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Wrocławia – są, adresowane do studentów, warsztaty z komunikacji społecznej zatytułowane "Skarby kultury". Bez wątpienia jednym ze skarbów polskiej kultury narodowej jest nasz ojczysty język, innym klejnotem tejże kultury jest sztuka, której pomniki w całym swoim pięknie i bogactwie jaśnieją w otoczeniu naszej Uczelni, czyniąc z Ostrowa Tumskiego pełen niepowtarzalnego uroku zakątek Wrocławia.

Przez osiem jesiennych sobót uczestnicy projektu będą pracować nad podniesieniem swojej sprawności językowej w komunikowaniu, stając się przez to wrażliwszymi na piękno mowy ojczystej. Pod fachową opieką historyków sztuki będą także poznawali historię i zabytki Ostrowa Tumskiego, prawdziwego skarbca sztuk wszelkich.

Na program każdego spotkania złożą się 4 godziny zajęć, podczas których nie zabraknie praktycznych ćwiczeń ze stylistyki, fonetyki i emisji głosu, jak również nauki stosowania zdobywanych umiejętności w narracji prasowej, radiowej i internetowej, włącznie z nagrywaniem swoich tekstów w profesjonalnym studio radiowym. Na zakończenie każdego dnia warsztatów, w ramach relaksu, proponujemy spacer i zwiedzanie wybranych zabytków architektury i sztuki w najbliższym otoczeniu PWT. Natomiast podniesieniu poziomu adrenaliny w żyłach warsztatowiczów posłuży: "Konkurs sprawności medialnej" z atrakcyjnymi nagrodami dla laureatów.

Szczegółowy program zajęć:

- język polski w komunikacji (10 godzin)
- ćwiczenia z fonetyki i emisji głosu (10 godzin)
- narracja prasowa (2 godziny)
- narracja radiowa (6 godzin + wycieczka do Radia Rodzina)
- narracja internetowa (2 godziny)
- nagrywanie i obróbka dźwięku (2 godziny)
- wycieczki z historykami sztuki (7 x 1 godzina): zabytki ul. Katedralnej, katedra św. Jana Chrzciciela, Muzeum Archidiecezjalne i obraz L. Cranacha, kolegiata św. Krzyża, kościoły: św. Bartłomieja, śś. Piotra i Pawła; plac św. Marcina [zamek piastowski], kościół NMP na Piasku, kaplica Hochberga i Mauzoleum Piastów Śląskich.

Spotkania warsztatowe odbywać się będą w każdą sobotę od 18 października do 13 grudnia (z wyjątkiem 01.11) w gmachu głównym PWT (pl. Katedralny 1), w sali nr 3 (parter), w godzinach 11.00 – 15.15. Zajęcia będą prowadzone przez praktyków, którzy na co dzień pracują w dziedzinach, których będą uczyć. Warsztaty są bezpłatne.

Uczestnictwo w projekcie może być dwojakiego rodzaju:

- we wszystkich zajęciach przewidzianych programem warsztatów

lub

- tylko w wycieczkach z historykami sztuki po Ostrowie Tumskim i jego okolicach.

Obie formy wymagają uprzedniego zgłoszenia.

Zgłoszenia do 15 października wysyłamy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając: imię, nazwisko, uczelnię, rok i kierunek studiów.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

ULOTKA INFORMACYJNA

MK