logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Rok akademicki 2015/2016

STYPENDIUM BAWARSKIE

IMG 3734aBawarskie Ministerstwo Nauki, Badań i Sztuki ponownie wychodzi z ofertą rocznych stypendiów na rok akademicki 2017/18 skierowaną do absolwentów szkół wyższych z Bułgarii, Chorwacji, Polski, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, Czech, Ukrainy i Węgier, którzy zdecydowali się podjąć studia podyplomowe w Bawarii.

Czytaj więcej

PODSUMOWANIE DFN

IMG 4641Już po raz dziewiętnasty na Papieskim Wydziale Teologicznym odbył się Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Ziarna Wiedzy”. Nasza uczelnia przygotowała wiele interesujących wykładów, które poruszały tematykę teologiczną, społeczną, filozoficzną, a także związaną z nowoczesnymi metodami przekazywania informacji. Spotkały się one, jak co roku, z olbrzymim zainteresowaniem.

Czytaj więcej

PROJEKT "NOWA ZIEMIA"

logo gra2

Encyklika papieża Franciszka stała się dla Centrum Rozwiązań Systemowych i Obserwatorium Społecznego inspiracją do przygotowania projektu edukacyjnego „Nowa Ziemia – katecheci zwiększają wrażliwość młodych katolików na zmiany klimatu”. Projekt wspiera Instytut Nauk Społecznych Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej.

Czytaj więcej

FESTIWAL NAUKI

plakat dfn okJak co roku, od 16 do 21 września na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu odbędzie się Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Ziarna Wiedzy”. Przygotowaliśmy szereg ciekawych wykładów, podczas których nie zabraknie dyskusji na ważne tematy.

Czytaj więcej

WDD 2016 – DZIEŃ DRUGI

wdd20160830 glTradycyjnie drugi dzień 46. Wrocławskich Dni Duszpasterskich rozpoczął się we wrocławskiej katedrze. Otworzyła go Eucharystia, której przewodniczył pasterz Kościoła świdnickiego bp. prof. I. Dec. Słowem Bożym ubogacił zebranych bp. dr M. Mendyk z Legnicy.

Czytaj więcej

WDD 2016 – DZIEŃ PIERWSZY

Uroczystą Mszą św. w katedrze wrocławskiej rozpoczęły się 46. Wrocławskie Dni Duszpasterskie, organizowane przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Idźcie i głoście! Światowe Dni Młodzieży i co dalej?". W pierwszym dniu prelegenci zastanawiali się, jak podtrzymać ogień wiary, który zapłonął z jeszcze większą siłą przy okazji pielgrzymki Ojca św. Franciszka do Polski.

Czytaj więcej