logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Tomaszonalia drugi raz

Tomaszonalia PWToglnBal studentów Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, organizowany w ramach juwenaliów, staje się tradycją. W tym roku odbędzie się 7 kwietnia, a zapisy jeszcze trwają.

Pierwsze Tomaszonalia miały miejsce w ubiegłym roku – również w kwietniu. Wtedy studenci wyrażali nadzieję, że bal juwenaliowy stanie się tradycją na PWT. Wszystko wskazuje na to, że jest taka szansa. Studenci PWT wybierając rok temu nazwę balu, połączyli imię patrona teologów i szkół katolickich – św. Tomasza z Akwinu – z określeniem "juwenalia", czyli świętem studentów.

Na pierwszych Tomaszonaliach wspólne świętowanie trwało niemal do świtu. Nie zabrakło wtedy obowiązkowych punktów juwenaliów znanych z innych szkół wyższych, m.in. symbolicznego przekazania kluczy do uczelni czy poloneza na rozpoczęcie balu. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Tomaszonalia będa okazją nie tylko do integracji oraz wspólnej zabawy, ale również do pożegnania studentów ostatnich lat: V roku teologii, III roku filozofii oraz III roku pedagogiki.

Bal odbędzie się w auli PWT 7 kwietnia (czwartek) o godz. 19.00.

Koszty:
30 zł za 1 osobę,
40 zł za parę.

Zapisać się na Tomaszonalia można poprzez formularz zgłoszeniowy online.