logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Światłem i cieniem

9 marca w WSD Franciszkanów we Wrocławiu, afiliowanym przy PWT, odbyła się ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa poświęcona twórczości Krzysztofa Kieślowskiego "Światłem i cieniem wydobywał prawdę o człowieku".

Wydarzenie związane było z projektem "Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016" i jednocześnie rozpoczęło cykliczne spotkania naukowe pod hasłem: „Wiara – kultura – kino”.
Na zaproszenie Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów Prowincji św. Jadwigi do Wrocławia przybyli: Maria Kieślowska – żona zmarłego reżysera, Krzysztof Zanussi – wybitny reżyser i przyjaciel Krzysztofa Kieślowskiego, a także znawcy sztuki filmowej – m.in. redaktor Piotr Czyszkowski, ks. dr hab. Marek Lis, prof. UO w Opolu i dr hab. Mariola Marczak, prof. UWM w Olsztynie. W roli prelegentów udział wzięli także naukowcy z uniwersytetów w Gdańsku, Krakowie i Poznaniu.

Swoje referaty przedstawiali również studenci, absolwenci i doktoranci Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu oraz innych uczelni z łodzi, Krakowa i Wrocławia.

Na tę jednodniową konferencje składały się obrady plenarne, obrady w sekcjach tematycznych, debata z udziałem publiczności, a także projekcja filmu wraz z dyskusją o nim.

Na zakończenie konferencji została odprawiona msza świętą za śp. Krzysztofa Kieślowskiego z okazji dwudziestej rocznicy jego śmierci.

images/kieslowski_01d.jpgimages/kieslowski_02d.jpgimages/kieslowski_03d.jpgimages/kieslowski_04d.jpgimages/kieslowski_05d.jpgimages/kieslowski_06d.jpgimages/kieslowski_07d.jpgimages/kieslowski_08d.jpgimages/kieslowski_09d.jpgimages/kieslowski_10d.jpg