logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Młodzież na Ostrowie

Młodzież z Dolnego Śląska świętowała na Ostrowie Tumskim Niedzielę Palmową podczas "Wrocławskiego Dnia Młodzieży". Młodzi ludzie mogli także zapoznać się z ofertą dydaktyczną Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Po Eucharystii odprawionej w archikatedrze wrocławskiej pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Kupnego na młodych czekały m.in. koncerty ewangelizacyjne, warsztaty muzyczne, taneczne i dziennikarskie oraz ciepły posiłek. Na rozpoczęcie koncertów na scenie razem z młodymi świętowali abp Józef Kupny oraz bp Jacek Kiciński. Jednym z punktów programu była rozmowa przy gorącej czekoladzie w restauracji właśnie z nowym biskupem pomocniczym wrocławskim – o. prof. Jackiem Kicińskim, jednym z najmłodszych biskupów na świecie. Z kolei wzdłuż ul. Katedralnej swoją działalność prezentowały duszpasterstwa, wspólnoty religijne oraz szkoły katolickie. Również Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu zapraszał na swoje stoisko. Można było przy nim zapoznać się z ofertą dydaktyczną na nowy rok akademicki oraz poczęstować się słodką niespodzianką – Teofilkami.

Wspólne świętowanie zakończyła modlitwa uwielbienia i adoracja Najświętszego Sakramentu – o tyle nietypowa, że monstrancja została umieszczona na wysokim podnośniku przed katedrą. Dziękujemy, że byliście razem z nami!

BD

images/palmowa2016_1d.jpgimages/palmowa2016_2d.jpgimages/palmowa2016_3d.jpgimages/palmowa2016_4d.jpgimages/palmowa2016_5d.jpgimages/palmowa2016_6d.jpgimages/palmowa2016_7d.jpg