logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Wrocławianie w finale OTK

OTK final2016 MK glZakończył się finał XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej. Reprezentanci archidiecezji wrocławskiej uzyskali bardzo dobre wyniki i znaleźli się w gronie finalistów, choć niestety nie zostali laureatami.

Gospodarzem finału była w tym roku diecezja łowicka. Od 31.03 do 2.04 ponad setka uczniów z całej Polski zmagała się z przygotowanymi zagadnieniami teologicznymi. Towarzyszyło im hasło „Święty Jan Paweł II Wychowawca Młodych Pokoleń”. Jedną z nagród w olimpiadzie są indeksy na kierunki studiów prowadzone przez wybrane polskie uczelnie. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu oferuje laureatom etapu ogólnopolskiego indeksy na trzy kierunki studiów: filozofię, pedagogikę i teologię.

W ścisłym gronie 10 laureatów zabrakło niestety w tym roku uczniów z naszego regionu. Docenić jednak należy fakt, że dostali się oni do finału i uzyskali bardzo dobre wyniki punktowe. Najlepszy wynik wśród wszystkich finalistów z całej Polski (nie licząc laureatów) to 49,5, z kolei najsłabszy to 21 punktów.
Archidiecezję wrocławską reprezentowało troje uczniów: Nina Wieczorek (XII LO we Wrocławiu) – zdobyła 45 punktów i tym samym uzyskała 9. wynik wśród ponad setki finalistów; Karol Knapiński (III LO we Wrocławiu) – 43 punkty, czyli 13. wynik, a Katarzyna Hołodnik (również III LO we Wrocławiu) – 21 wynik dzięki 39 punktom. Uczniom z archidiecezji wrocławskiej towarzyszyła katechetka Agnieszka Kacała, absolwentka Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
Warto wspomnieć o wybranych wynikach uczniów z diecezji legnickiej (uczennica z tej diecezji, Karolina Szymańska, uzyskała bardzo dobry 6. wynik wśród finalistów, zdobywając 46,5 pkt, a Łukasz Janiec uzyskał 15. wynik) oraz z diecezji świdnickiej (również 15. wynik uzyskał Kacper Ludwig).

W tym roku pierwsze miejsce wśród laureatów zdobyła uczennica z diecezji sandomierskiej, drugie uczeń z diecezji opolskiej, a trzecie uczeń z archidiecezji katowickiej. Oficjalne wyniki podane są na stronie www.otk.pl.

Wszystkim laureatom i finalistom gratulujemy!

Przeczytaj także: "Wrocławscy olimpijczycy teologii".

Fot. Marcin Kowalik, zdjęcie dzięki uprzejmości łowickiej redakcji “Gościa Niedzielnego”.

BD