logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Kto szuka prawdy...

rekrutacja il... czyli praktyczne informacje oraz ciekawostki dla kandydatów na studia. Po czym poznać plakaty i ulotki informujące o studiach na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu w roku akademickim 2016/2017?. M.in. po słowach Edyty Stein (św. Teresy Benedykty od Krzyża OCD).

Kto szuka prawdy, ten szuka Boga, choćby o tym nie wiedział – tak brzmią te słowa świętej Wrocławianki, patronki Europy. W tym roku mija 100 lat od obrony jej doktoratu. Cytatowi towarzyszy postać młodego mężczyzny, który wspina się po "drabinie" utworzonej z książek. Tegoroczne materiały graficzne związane z rekrutacją utrzymane są w kolorystyce bordowo-wiśniowej, charakterystycznej dla naszej uczelni.

Plakaty i ulotki można zobaczyć m.in. w parafiach archidiecezji wrocławskiej, diecezji legnickiej i świdnickiej oraz w InfoCentrum na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Można je także otrzymać podczas wydarzeń młodzieżowych na Dolnym Śląsku – niedawno podczas spotkania na Ostrowie Tumskim dedykowanemu Światowym Dniom Młodzieży, w lipcu podczas Salwatoriańskiego Forum Młodych, a w sierpniu podczas Spotkania Młodych w Legnickim Polu.

W nowym roku akademickim na PWT we Wrocławiu będzie można studiować pedagogikę (studia I i II stopnia), filozofię (studia I i II stopnia) oraz teologię (studia jednolite magisterskie), a także rozpocząć studia doktoranckie i podyplomowe. Nowością są studia II stopnia (magisterskie) na kierunku pedagogika. Oferują one dwie specjalizacje: opiekuńczo-wychowawczą oraz pedagogikę osób starszych. Dokumenty wymagane w toku rekrutacji przyjmują pracownicy dziekanatu uczelni, którzy udzielają także odpowiedzi na pytania związane z rekrutacją na studia. Ws. rekrutacji polecamy kontakt mejlowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy także do serwisu rekrutacyjnego: pwt.wroc.pl/rekrutacja.

Jak do nas trafić?
Dziekanat znajduje się na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, przy ul. Katedralnej 9 (wejście przez bramę, schodami po lewej stronie) w budynku o bordowej elewacji, mieszczącym się w sąsiedztwie rezydencji Metropolity Wrocławskiego (nota bene jest on Wielkim Kanclerzem naszej uczelni), w połowie ul. Katedralnej, po jej prawej stronie (patrząc w stronę katedry od zielonego mostu - tego z kłódkami). Do pomieszczeń dziekanatu (a także pozostałych biur PWT) wchodzi się przez bramę z charakterystycznymi brązowymi drzwiami, które wyróżniają się dzięki głowom lwów, wyrzeźbionym na obu skrzydłach drzwi. Lokalizację dziekanatu w budynku wskazuje (w godzinach pracy dziekanatu) m.in. stojak na ulotki, umieszczony w głębi bramy głównej, na którym znajduje się także najnowszy plakat "rekrutacyjny". W lipcu i sierpniu zmieniają się godziny pracy dziekanatu – zob. zakładkę "Kontakt".
Gdy już zostaniesz studentem, wiedzę będziesz pochłaniać w budynku dydaktycznym, który mieści się również na Ostrowie Tumskim, ale przy pl. Katedralnym 1 – w okolicach katedry i auli PWT.

Wybierz kierunek na PWT we Wrocławiu!

images/2016/07/rekrutacja_1d.jpgimages/2016/07/rekrutacja_2d.jpgimages/2016/07/rekrutacja_3d.jpgimages/2016/07/rekrutacja_4d.jpgimages/2016/07/rekrutacja_5d.jpgimages/2016/07/rekrutacja_6d.JPGimages/2016/07/rekrutacja_7d.jpgimages/2016/07/rekrutacja_8d.jpgimages/2016/07/rekrutacja_9d.jpg