LOGO NAPI PNG2
A+ A A-

Rok akademicki 2016/2017

Bóg, kasa czy rock and roll?

tam-holownia

Taki tytuł miał inauguracyjny wykład Teologicznej Akademii Młodych, który przedstawił Szymon Hołownia. Inauguracja, w której wzięło udział trzystu słuchaczy z powiatu oleśnickiego, odbyła się w Sali widowiskowej Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy.

Czytaj więcej

Wit Stwosz a sztuka Wrocławia

hmv 20170316

"Wit Stwosz a sztuka Wrocławia u schyłku średniowiecza" to temat, nad którym pochylono się na kolejnym spotkaniu z cyklu Historia Magistra Vitae, które dobyło się 16 marca 2017 w Sali nr 30 Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Czytaj więcej

Droga Krzyżowa w kaplicy PWT

droga krzyzowa news

Czternaście stacji Drogi Krzyżowej zawisło na ścianach kaplicy Papieskiego Wydziału Teologicznego przy pl. Katedralnym 1.

Czytaj więcej

Maturzyści u Mamy

maturzysci

Kolejny raz maturzyści z naszej Archidiecezji wspólnie pielgrzymują na Jasną Górę aby prosić o łaski potrzebne w dniach matur i dobre decyzje na dojrzałe życie. Temat tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Mamy za co dziękować!”.

Czytaj więcej

Ślady św. Jadwigi we Wrocławiu (3)

hmv

W Archidiecezji Wrocławskiej trwa Rok Jadwiżański. Został on ogłoszony w związku z przypadającą w tym roku 750 rocznicą kanonizacji św. Jadwigi. Rocznica ta przypada 26 marca. W Kwadransie Akademickim przyglądamy się śladom świętej w działach sztuki.

Czytaj więcej

Etap okręgowy KFK

kfk

W trzech miejscach na Dolnym Śląsku odbył się etap okręgowy Konkursu Filozofii Klasycznej. Wzięło w nim udział łącznie 102 uczniów. Etap wojewódzki odbędzie się 20 kwietnia. Druga edycja konkursu przebiega pod hasłem: „Kim jest człowiek?”.

Czytaj więcej

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia (Opera, Firefox, Chrome, IE).

EU Cookie Directive Module Information