logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Rok akademicki 2016/2017

"Wszystko o człowieku"

dfn biblia news

W ostatnim dniu DFN na PWT we Wrocławiu miało miejsce spotkanie z wyjątkowym filmem. Uczestnicy, którzy przyszli do auli PWT mogli poznać wyjątkowy dokument „The human experience” – „Wszystko o człowieku”.

Czytaj więcej

Miłosierny Ojciec i Kościół Anglii

dfn biblia news

Trzeci dzień XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2017 na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu upłynął na warsztatach z lektury Pisma Świętego oraz wykładzie o Kościele Anglii.

Czytaj więcej

Biblia, filozofia i hebrajski

hebrajski news

Drugi dzień Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2017 na Papieskim Wydziale Teologicznym zgromadził kilkudziesięciu uczestników, którzy wzięli udział w dwóch wykładach oraz popołudniowych warsztatach językowych.

Czytaj więcej

Gra Tumska na rozpoczęcie DFN

glinski muzeum news

Na rozpoczęcie XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na PWT odbyła się Gra Tumska PIĘKNO CZŁOWIEKA: PIĘKNO SZTUKI I PIĘKNO MIŁOŚCI. Brat Albert (Adam Chmielowski) jako nauczyciel uważności, twórczości i bezinteresownej pomocy, według pomysłu i scenariusza dr Agnieszki Lisieckiej-Bednarczyk z Katedry Historii Pedagogiki Papieskiego Wydziału Teologicznego.

Czytaj więcej

KFK – kolejna edycja konkursu

kfk 3 edycja news

Trzecia edycja Konkursu Filozofii Klasycznej (KFK) odbywa się pod hasłem „Czy jesteś wolny?”. Jest on adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska. Zgłosić szkołę do eliminacji konkursowych można do 9 października.

Czytaj więcej

Muzeum i Biblioteka na nowo

glinski muzeum news

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński przekazał na ręce abp. Józefa Kupnego umowę dotacyjną w wysokości 40 mln złotych na przeprowadzenie remontu Muzeum Archidiecezjalnego i adaptacji Biblioteki Archidiecezjalnej.

Czytaj więcej