logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Rok akademicki 2016/2017

Nagrania wykładów z DFN 2017

dfn biblia news

Cztery dni, gra tumska, dwa warsztaty, projekcja filmowa, trzy wykłady... tak w skrócie wyglądał Dolnośląski Festiwal Nauki na Papieskim Wydziale Teologicznym. Zapraszamy do posłuchania wykładów, które zostały zaprezentowane podczas DFN.

Czytaj więcej

"Wszystko o człowieku"

dfn biblia news

W ostatnim dniu DFN na PWT we Wrocławiu miało miejsce spotkanie z wyjątkowym filmem. Uczestnicy, którzy przyszli do auli PWT mogli poznać wyjątkowy dokument „The human experience” – „Wszystko o człowieku”.

Czytaj więcej

Miłosierny Ojciec i Kościół Anglii

dfn biblia news

Trzeci dzień XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2017 na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu upłynął na warsztatach z lektury Pisma Świętego oraz wykładzie o Kościele Anglii.

Czytaj więcej

Biblia, filozofia i hebrajski

hebrajski news

Drugi dzień Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2017 na Papieskim Wydziale Teologicznym zgromadził kilkudziesięciu uczestników, którzy wzięli udział w dwóch wykładach oraz popołudniowych warsztatach językowych.

Czytaj więcej

Gra Tumska na rozpoczęcie DFN

glinski muzeum news

Na rozpoczęcie XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na PWT odbyła się Gra Tumska PIĘKNO CZŁOWIEKA: PIĘKNO SZTUKI I PIĘKNO MIŁOŚCI. Brat Albert (Adam Chmielowski) jako nauczyciel uważności, twórczości i bezinteresownej pomocy, według pomysłu i scenariusza dr Agnieszki Lisieckiej-Bednarczyk z Katedry Historii Pedagogiki Papieskiego Wydziału Teologicznego.

Czytaj więcej

KFK – kolejna edycja konkursu

kfk 3 edycja news

Trzecia edycja Konkursu Filozofii Klasycznej (KFK) odbywa się pod hasłem „Czy jesteś wolny?”. Jest on adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska. Zgłosić szkołę do eliminacji konkursowych można do 9 października.

Czytaj więcej