logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Msza przed maturą

news

Maturzyści ich rodziny, przyjaciele a także uczestnicy dzieła Modlitewnego Wsparcia Maturzysty uczestniczyli we Mszy św. przed maturą. Eucharystia sprawowana była w kościele uniwersyteckim.

Na początku Eucharystii w słowie do młodych ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec, rektor PWT, powiedział, że msza przed maturą będzie nową tradycją w naszym mieście: „Tak wielu młodych ludzi będzie zdawać ten ważny egzamin w życiu w tym roku. Obejmujemy modlitwą obecnych tu maturzystów, ale także tych, których tutaj nie ma. By Pan Bóg wszystkim błogosławił, żeby ten egzamin był rzeczywiście egzaminem dojrzałości i aby otwierał przed młodymi nową drogę dalszego wyboru zgodnie z wolą Bożą”.

Homilię do młodzieży wygłosił ks. dr Jacek Froniewski, sekretarz generalny PWT:

Do pobrania(mp3)

Opawę muzyczną liturgii zapewniła schola KSM „Adonai”. Organizatorami mszy św. byli Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży.

Msza św. 3 maja była zwieńczeniem Modlitewnego Wsparci Maturzysty. Od początku marca do MWM przystąpiło ponad 200 osób. Maturzyści prosili o modlitwę a ci, którzy chcą im pomóc codziennie modlą się za jednego abiturienta.

Codziennie w dniach matur od 4 do 26 maja, w Archikatedrze Wrocławskiej jest o 18.30 odprawiana msza św. w intencji maturzystów o dobre przeżycie egzaminów oraz wybór drogi życiowej zgodny z wolą Bożą.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ.