logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Dostęp testowy do baz NTA i OTA

15052017 2

Do 15 lipca Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu ma otwarty dostęp testowy do baz "New Testament Abstracts" i "Old Testament Abstracts" na platformie EBSCO (tej samej, na której udostępniamy bazę ATLA). Bazy są dostępne w sieci PWT i przez wifi.

Możliwe jest korzystanie z domu. Po odbiór loginu i hasła zapraszamy naszych pracowników i studentów do wypożyczalni. Baza "New Testament Abstracts Online" jest produktem partnerskiej współpracy między stowarzyszeniem ATLA i uczelnią Boston College. Baza jest nieodzownym narzędziem bibliograficzno-abstraktowym dla naukowców, bibliotekarzy, studentów i duchowieństwa do badań nad Nowym Testamentem i jego tłem historycznym. Baza zawiera ponad 50.000 abstraktów artykułów, ponad 1.600 abstraktów recenzji, 19.000 streszczeń książek i 61 abstraktów oprogramowania. Co roku do bazy jest dodawane 2.000 artykułów z ponad 500 czasopism w różnych językach oraz streszczenia około 900 aktualnie wydanych książek. Archiwa w bazie sięgają 1985 roku.

Baza "Old Testament Abstracts Online" jest produktem partnerskiej współpracy pomiędzy stowarzyszeniami ATLA i Catholic Biblical Association. Baza zawiera indeksy i abstrakty artykułów z czasopism, monografii, dzieł zbiorowych i oprogramowania dotyczących badań nad Starym Testamentem. Baza zawiera abstrakty z ponad 500 czasopism. Wszystkie abstrakty są w języku angielskim niezależnie od oryginalnego języka publikacji. Tematyka bazy obejmuje starożytność, archeologię, teologię biblijną, filologię i wiele innych dziedzin. Archiwa w bazie sięgają 1978 roku.