logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Kwadrans... – do usłyszenia!

biblia-polonorumZakończyliśmy właśnie kolejny, czwarty sezon audycji „Kwadrans Akademicki”. W tym roku akademickim ostatnią audycję można było usłyszeć 23 czerwca.

Fragmentem wykładu o cudach eucharystycznych (w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa) ks. prof. PWT dr. hab. Piotra Sroczyńskiego, zakończyliśmy rok akademicki 2016/2017 na antenie Radia Rodzina.

Dokładnie 32 kwadransy to 480 minut audycji. To prawie tyle ile 5 i pół wykładów, albo prawie 11 lektoratów z łaciny. W tym czasie do audycji przygotowaliśmy około 150 informacji z życia naszej społeczności akademickiej, przeprowadziliśmy 10 wywiadów z gośćmi PWT, pracownikami i studentami. Z wydarzeń odbywających się na naszej uczelni powstały reportaże radiowe oraz 29 felietonów akademickich. Do tych ostatnich najbardziej przykładali się pracownicy naukowi wydziału ale nie zabrakło także i duszpasterzy akademickich, pracowników innych instytucji kościelnych (m.in. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej) a także studentów z Koła Naukowego Studentów PWT. Każdy felieton był „skomentowany” muzycznie przez ks. Bartłomieja Kota, który od samego początku dba o muzyczną stronę audycji.

W audycji gościliśmy biskupów, rektorów, profesorów z wielu uczelni Wrocławia, Polski i zagranicy. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy zaistnieć w eterze. Do usłyszenia 6 października! Obiecujemy, że Kwadrans Akademicki będzie jeszcze ciekawszy.

Audycję przygotowuje Biuro Promocji PWT i emituje ją w każdy piątek, o godz. 14:10 Radio Rodzina.