logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Miłosierny Ojciec i Kościół Anglii

dfn biblia news

Trzeci dzień XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2017 na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu upłynął na warsztatach z lektury Pisma Świętego oraz wykładzie o Kościele Anglii.

Warsztaty pt. „Spotkanie z Biblią - pasja i przyjemność lektury Słowa Bożego”, prowadzone przez ks. prof. PWT dr. hab. Sławomira Stasiaka, zgromadziły w auli PWT kilkudziesięciu młodych ludzi, którzy wspólnie odkrywali Przypowieść o Miłosiernym Ojcu. Warsztaty miały za zadanie pokazać, że lektura Pisma Świętego nie musi być nużąca i poprzez zastosowanie odpowiednich metod powoduje, że kontakt z Biblią może być pasjonujący i przyjemny.

 

Godzinę później odbył się wykład pt. „Granice angielskiej Reformacji. Benedykt XVI wobec Kościoła Anglii”. Poprowadzi go doktorant Papieskiego Wydziału Teologicznego na II Katedrze Teologii Dogmatycznej Paweł Beyga. Uczestnicy prelekcji dowiedzieli się o istotnych założeniach anglikanizmu i różnicach między katolikami a Kościołem Anglii oraz o podejściu Benedykta XVI do anglikanów.

Galeria zdjęć.