logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Dzień integracyjny

integracyjny newsKażdego roku u progu roku akademickiego studenci pierwszego roku mają swój dzień integracyjny. W tym roku „pierwszaki” kierunków teologii i pedagogiki spotkali się 18. października.

 

Wspólna integracja rozpoczęła się mszą św. w wydziałowej kaplicy, którą sprawował ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec, rektor PWT. W homilii podkreślił, że nikt nie chce być sam a tworzenie relacji jest naszą naturalną potrzebą, dlatego dzień integracyjny również temu służy.

 

Po Eucharystii na krótkim spotkaniu ze studentami pierwszego roku teologii i pedagogiki o swojej pracy opowiedzieli ks. rektor jak również o. prof. PWT dr hab. Jerzy Tupikowski CMF, prorektor ds. studenckich, Joanna Jaworska z Biura Karier PWT, Anna Kaśków z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego, Arkadiusz Cichosz z Biura Promocji oraz przedstawiciele kół naukowych działających na naszej uczelni.

 

Po spotkaniu studenci zwiedzili Archikatedrę Wrocławską, Ostrów Tumski oraz Muzeum Archidiecezjalne. Przewodniczką po tej najpiękniejszej części naszego miasta była Iwona Stec.

 

Na zakończenie odbył się rejs statkiem po Odrze połączony z grillowaniem.

 

Galeria zdjęć.