logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Szczęśliwa „Trzynastka”

mnisw news

Papieski Wydział Teologiczny, jako jedyna uczelnia wrocławska, znalazła się w gronie trzynastu szkół wyższych w Polsce, które dostaną ministerialne wsparcie za poprawę poziomu kształcenia.

 

Podstawą rozdysponowania 95 milionów złotych jest parametryzacja, w ramach której w 2017 roku przeprowadzono kompleksową ocenę jakości działalności badawczo-rozwojowej szkół wyższych (pisaliśmy o tym tutaj: Kategoria naukowa dla PWT).

 

Jak powiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, dodatkowa kwota jest rozdzielona pomiędzy grupy uczelni, które zdecydowanie poprawiły wyniki badań naukowych.

 

Wpływ na ocenę parametryczną miał m.in. osiągnięcia i potencjał naukowy i twórczy. Wśród nich na uwagę zasługują m.in. „Biblia Polonorum”, której V tom został uznany za teologiczną książkę roku PAN, Międzynarodowa Konferencja Naukowa z okazji XX rocznicy 46. MKE „To czyńcie na moją pamiątkę”, organizowane od blisko pół wieku Wrocławskie Dni Duszpasterskie czy od ponad trzydziestu lat Forum Młodych.

 

Oprócz PWT dodatkowe środki otrzymają: Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Politechnika Lubelska i Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie.

 

(fot. nauka.gov.pl)