logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

33. Ogólnopolskie Forum Młodych

forum mlodych news

Pod hasłem „Kościół w państwie. Państwo w Kościele” odbyło się 33. Ogólnopolskie Forum Młodych. Spotkanie rozpoczęło się w czwartek 16 listopada i trwało dwa dni.

 

Pierwszy dzień rozpoczął się sesją naukową, którą swoim wykładem „Pluralizm, demokracja i nowe wyzwania dla Kościoła” rozpoczął ks. abp Józef Kupny, Wielki Kanclerz PWT. Następnie Oficjał Metropolitalnego Sądu Duchownego ks. Bolesław Orłowski mówił o konkordacie w wykładzie „Konkordat – czym jest? Co z niego wynika”. Pierwszą sesję naukową zamknął wykład „Czerwony terror - 100 lat komunizmu” Grzegorza Kowala, koordynatora RODM Wrocław.

 

Pierwszy dzień Forum Młodych zakończył się modlitwą. Najpierw Eucharystią w Archikatedrze Wrocławskiej pw. św. Jana Chrzciciele a w końcu koncertem zespołu Exodus 15 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego.

 

Piątek, 17 listopada, to drugi dzień 33. Ogólnopolskiego Forum Młodych. Na początek uczestnicy modlili się na mszy św. sprawowanej w kaplicy MWSD we Wrocławiu pod przewodnictwem ks. Kacpra Radzkiego, rektora MWSD. Od 9.00 natomiast w sesji naukowej można było wysłuchać wykładów „Kościół w PRL-u, biada i błogosławieństwo” Marka Mutora, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, „Chrześcijaństwo - nowoczesna Europa – człowiek” Marka Jurka, posła Parlamentu Europejskiego i w końcu „Różne modele relacji Kościół - państwo na przykładzie wybranych państw” Piotra Grabowca, kierownik Katedry Studiów Europejskich na Wydziale Nauk Społecznych UWr. Po południu była możliwość zwiedzania Archikatedry Wrocławskiej i Centrum Historii Zajezdnia a wieczorem w kaplicy seminaryjnej, na zakończenie Forum, odbyła się modlitwa uwielbienia prowadzona przez wspólnotę Hallelu Jah.

 

Galeria zdjęć