logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Gala Pokolenia W

pokolenie w gala news

W Kinie Nowe Horyzonty, w czwartek 23.11, odbyła się gala projektu Pokolenie W. Spotkanie zgromadziło kilkuset gości, studentów, przedstawicieli środowiska akademickiego, przedsiębiorców, artystów a przede wszystkim młodych ludzi, którzy stoją przed wyborem miejsca swoich studiów.

 

Ważną częścią gali była prezentacja czterech finalistów konkursu, który był częścią jesiennej odsłony projektu Pokolenie W. Do finału zakwalifikowano cztery projekty, wśród których jury wybrało dwa pierwsze miejsca: projekt Natalii Jerzak „SitoOgrodnicy” oraz INNOwacyjne Substancje Przeciwbakteryjne do Terapii o szerokim spektrum działania “INNOSEPT” Sebastiana Kraszewskiego. Drugie miejsce zdobył Michał Litwiniec z projektem „Witaminy grają A” a na podium uplasował się także projekt „Dron Film Festival”, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Przemysław Sowiecki.

 

Pokolenie W to wspólne przedsięwzięcie dziesięciu wrocławskich uczelni publicznych i władz Wrocławia. Celem projektu, firmowanego przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, jest zaprezentowania młodym Polakom z innych rejonów kraju stolicy Dolnego Śląska jako miejsca doskonałego do studiowania, otwartego, przyjaznego, inspirującego do twórczego działania, a w dalszej perspektywie i dorosłego życia i pracy.

 

Galeria zdjęć z gali Pokolenia W - link.

 

Rozpoczęcie projektu Pokolenie W - czytaj.