logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Niedziela Młodych 2018

niedziela mlodych news

Młodzież z archidiecezji wrocławskiej uczestniczyła w Niedzieli Młodych 2018 na Ostrowie Tumskim 25 marca 2018 roku. Niedziela Palmowa to w wymiarze diecezjalnym kolejny Światowy Dzień Młodzieży.

 

Spotkanie rozpoczęło się o 14.30 przy kościele pw. NMP na Piasku. Stamtąd ruszyła procesja z palmami w kierunku katedry. Podczas marszu przygotowane były krótkie scenki i specjalna choreografia. Uroczystej mszy św. przewodniczył abp Józef Kupny.

 

Po modlitwie w archikatedrze uczestnicy spotkania wzięli udział m.in. w warsztatach przygotowanych w różnych miejscach Ostrowa Tumskiego, a w auli PWT była przygotowana „Vocation cafe – każdy jest powołany”, gdzie można było znaleźć prawdopodobną odpowiedź na pytanie o swoją drogę życiową. Właśnie tutaj czekali na młodych także nasi studenci z przygotowanymi quizami: krzyżówką, wykreślanką i labiryntem. Kilkudziesięciu odważnych zmierzyło się z szaradami i każdy mógł dowiedzieć się czegoś o naszej uczelni.

 

Spotkanie zakończyło się modlitwą uwielbienia i błogosławieństwem w Strefie Miłosierdzia w kościele pw. Krzyża Świętego.

 

Galeria.