logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Msza przed maturą

mwm news

Maturzyści ich rodziny, przyjaciele, a także uczestnicy dzieła Modlitewnego Wsparcia Maturzysty uczestniczyli we Mszy św. przed maturą. Eucharystia sprawowana była w kościele uniwersyteckim.

 

To już druga edycja Modlitewnego Wsparcia Maturzysty – dzieła, które podejmują maturzyści pragnący, aby otoczyć ich modlitwą przed i w czasie egzaminów dojrzałości oraz osoby, które chcą się za nich modlić. Msza św. w uroczystość NMP Królowej Polski, w przeddzień pierwszych egzaminów, została już odprawiona po raz drugi.


Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr hab. Rajmund Pietkiewicz, prof. PWT, prorektor naszej uczelni. Eucharystię koncelebrowali także ks. Arkadiusz Krziżok – proboszcz parafii oraz duszpasterz KSM we Wrocławiu a także ks. Zbigniew Kowal – diecezjalny duszpasterz młodzieży.
Msza św. 3 maja była zwieńczeniem Modlitewnego Wsparci Maturzysty. Od początku marca do MWM przystąpiło ponad 150 osób. Po mszy odbyło się spotkanie w pobliskiej „Maciejówce”, gdzie mogli spotkać się omadlani z modlącymi się. Spotkanie zakończyło się nabożeństwem majowym.

Codziennie w dniach matur od 4 do 25 maja, w Archikatedrze Wrocławskiej jest o 18.30 odprawiana msza św. w intencji maturzystów o dobre przeżycie egzaminów oraz wybór drogi życiowej zgodny z wolą Bożą.

Galeria