logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Pielgrzymka absolwentów

wlochy news

Pomysł zrodził im się już na czwartym roku. Tuż po odebraniu dyplomów wybrali się na dziękczynną pielgrzymkę. Tegoroczni absolwenci PWT spędzili we Włoszech dziewięć dni.

 

Skoro kończymy Papieski Wydział Teologiczny, to czy może być lepsze miejsce, by podziękować Bogu za wspólnie spędzony czas, niż właśnie Rzym? napisali w swoich wspomnieniach z zakończonego już pobytu na Półwyspie Apenińskim.

 

Wśród odwiedzonych miejsc była Padwa, Bolonia i Florencja. Zobaczyli Asyż oraz miejsce cudu eucharystycznego w Lanciano, a w Manopello modlili się podczas Eucharystii sprawowanej w intencji wyświęconych w maju diakonów.
W Bucchianico zwiedziliśmy też sanktuarium św. Kamila oraz modliliśmy się przy grobie Sługi Bożego Mikołaja D’Onofrio, wspaniałego orędownika studentów i ludzi młodych rozeznających powołanie. Nie zabrakło także zasłużonego odpoczynku nad Adriatykiem. Jednak głównym celem naszej pielgrzymki był Rzym, gdzie szczególnie dziękowaliśmy za dar studiowania teologii. Był to dla nas nie tylko czas nauki, poznawania Boga i pogłębiania wiary, ale także możliwość poznania wyjątkowych ludzi i zawiązania przyjaźni. I chociaż nasze studiowanie na PWT dobiegło już końca, postrzegamy to jako początek nowej, pięknej przygody bycia teologiem, który „doświadczył Chrystusa i odkrył, że bez Niego nie można już żyć” (papież Franciszek).

 

Pielgrzymka absolwentów Papieskiego Wydziału Teologicznego do Włoch była możliwa dzięki wielu ludziom dobrej woli, którzy wsparli finansowo duchową przygodę młodych teologów.
Za każde wsparcie pielgrzymki absolwenci składają podziękowania.

 

GALERIA ZDJĘĆ