logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Wakacje studentów PWT (1)

etiopia1 news

Jak studenci Papieskiego Wydziału Teologicznego przeżywają wakacje? Po Bożemu! Mamy pierwsze relacje wakacyjnych przygód. Z dalekiej misyjnej Etiopii.

 

Razem z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym w Etiopii jest Magdalena Dul. Studentka teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym posługuje jako misjonarka już kolejny rok. We wschodniej Afryce jest już trzeci tydzień.

 

„Pomimo drobnych przygód, które zaczęły się już we Wrocławiu, jesteśmy szczęśliwi, że rozpoczynamy nasza misję. Pierwszym miejscem jest Modjo. Jest to miejsce, w którym rok temu mieszkałam przez dwa miesiące. Wszyscy przywitali mnie bardzo serdecznie i ucieszyli się na mój widok (tak samo jak ja na ich). Niesamowite siostry, które nikogo nie odtrącają, zawsze starają się pomóc pomimo trudności, jakie napotykają na drodze. Wiele się od nich nauczyłam i dalej się uczę.
Codziennie prowadzimy zajęcia z języka angielskiego dla dzieci, które przychodzą na obóz organizowany przez tutejszego księdza. Jedna z nas pracuje w klinice w Modjo.”

 

Od soboty Magdalena przebywa w Nekemte, gdzie jest po raz pierwszy.

 

„Jeszcze raz dziękuje w imieniu dzieci za wszelka pomoc, za modlitwę, za dobre słowa”.

 

GALERIA ZDJĘĆ