logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Wakacje studentów PWT (2)

ilwicka 1 news

Po raz kolejny podglądamy jak wakacje spędzają nasi studenci. I po raz kolejny wakacje pod znakiem misji w Afryce.

 

Od ubiegłego tygodnia na misji w Kenii jest Anna Ilwicka. W jej przypadku to także kolejny misyjny raz na afrykańskiej ziemi. „Susza bardzo doskwiera. Temperatura jest całkiem niezła. Do tej pory w ciągu dnia jest od 20 do 30 stopni Celsjusza. Niestety brak wody jest niezwykle dotkliwy. Brakuje nam tu jej bardzo. Zarówno w kranie jak i w rzece. W zeszłym roku doceniałam ciepłą wodę. W tym roku doceniam bieżącą”.


W Afryce studentka pedagogiki PWT ma niezwykle intensywny czas: „okazało się, że nie jadę na rekolekcje ewangelizacyjne, ale mam przygotować i zorganizować trzy cykle rekolekcji na miejscu”.

Miejscem posługiwania Ani jest diecezja Meru, przy Mitunguu, w Shalom’s Home w Metetu. W ciągu roku szkolnego jest tam około 700. dzieci. Z diakonii misyjnej Ruchu Światło-Życie posługuje na miejscu w tym roku 25 osób. Z Wrocławia aż 4 osoby. Z Papieskiego Wydziału Teologicznego za kilka dni dołączy jeszcze jedna studentka – Justyna.

Jak relacjonuje Anna Ilwicka: „Na miejscu muszę zorganizować wszystko: księdza, jedzenie, plan, szczegóły, konferencje, zabawy… - dosłownie wszystko od podstaw. Ale mam wielu przyjaciół, którzy mi pomagają. Bardzo proszę o modlitwę, zwłaszcza o wodę. Zapewniam o mojej modlitwie za PWT, pamięci o wszystkich związanych z uczelnią”.

 

GALERIA ZDJĘĆ