logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Wakacje studentów PWT (3)

lomanska news

Wypoczynek, podziwianie pięknych krajobrazów a nade wszystko modlitwa. Tak swoje wakacje podczas 30. Festiwal Młodych – Mladifest w Medjugorie, spędziła nasza studentka.

 

W niewielkim bałkańskim mieście, znanym głównie dzięki mającym się tutaj wydarzać objawieniom maryjnym, swoje wakacje spędziła Kamila Łomańska, studentka pedagogiki na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. „Do Medjugorie pojechałam głównie po to aby wspólnotowo modlić się z innymi uczestnikami Mladifest”.

 

Jej pobyt w Bośni i Hercegowinie nie ograniczył się jedynie do modlitwy. „Wspięłam się na Brdo i Krizevac, mając w sercu gorącą nadzieję, że Bóg wysłucha intencji które przywiozłam, a było ich mnóstwo. Poza cudowną atmosferą modlitwy podczas wieczornych nabożeństw miałam okazję podziwiać cudowne widoki, piękne wschody słońca na górach i zachody przed kościołkiem w sercu Medjugorie. Widziałam niezwykłe rośliny oraz zwierzęta. Spotkałam się z miłością, serdecznością, wiarą i akceptacją wśród zupełnie obcych mi ludzi. Czułam się kochana tam, gdzie bywałam sama, bo czułam obecność Najświętszej Panienki”.

 

W 30. Festiwalu Młodych – Mladifest w Medjugorie, uczestniczyło ponad 50 tys. osób z 80 krajów. Po raz pierwszy oficjalnie brało w nim udział 14 kardynałów i biskupów, w tym kilku z Watykanu. Spotkanie trwało od 1 do 6 sierpnia 2019.

 

GALERIA ZDJĘĆ