logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Rok akademicki 2019/2020

Wykłady na UTW

UTW I sem news

W minionym semestrze słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. św. Jana Pawła II poznawali Biblię. Podobnie będzie w semestrze letnim.

Czytaj więcej

Jesteś potrzebny!

kard HG jubileusz news

W tym roku swoje wielkie jubileusze przeżywa Ksiądz Kardynał Henryk Gulbinowicz, Doktor „Honoris Causa” Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Z tej okazji Rektor PWT złożył Jubilatowi życzenia.

Czytaj więcej

Powrót Syna MarnotrawnegoUroczystą akademię w auli PWT, z okazji Święta Uczelni, 29.01.2020, otworzył spektakl teatralny „Powrót syna marnotrawnego”, który przygotowali studenci teologii i pedagogiki PWT.

Czytaj więcej

Święto PWT

swieto pwt news

Papieski Wydział Teologiczny obchodzi swoje święto w dniu liturgicznego wspomnienia św. Tomasza z Akwinu. Na  tegoroczne obchody złożyły się Eucharystia, uroczysta akademia oraz nadanie jednej z sal PWT imienia Sł. B. ks. Aleksandra Zienkiewicza.

Czytaj więcej

Caritas Academica w akcji

dzien babci news

Studenci z powstającej Caritas Academica na PWT oraz dzieci z Klubowego Centrum Aktywności Caritas – Słowiańska 17 przygotowali niespodziankę dla seniorów DPS z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Czytaj więcej

Ekumeniczny trójgłos

ekumenizm news

W ramach tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, w Sali Senatu PWT odbyło się spotkanie dotyczące chrztu. Spotkanie było zainicjowane przez Fundację Obserwatorium Społeczne i odbyło się w poniedziałek 20 stycznia 2020.

Czytaj więcej